USD
НБУ
39.67
Готівка
40.05
EUR
НБУ
43.08
Готівка
43.55
Втрати орків: 4 9 5 0 7 0 (+1380)
USD
НБУ
39.67
Готівка
40.05
EUR
НБУ
43.08
Готівка
43.55

США готують план дій на випадок розширення конфлікту на Близькому Сході, – ЗМІ

За словами офіційних осіб, ймовірність ширшого конфлікту зростає після серії зіткнень в Іраку, Лівані та Ірані, які сталися за останні кілька днів
США
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Представники адміністрації президента США Джо Байдена стурбовані тим, що війна в Газі може перерости у більш широкий регіональний конфлікт. У зв’язку із цим вони вже розробляють заходи реагування на ситуацію, пише Politico.

На умовах анонімності чотири чиновники, обізнані у ситуації, включаючи високопоставленого представника адміністрації, описали внутрішні розмови про сценарії, які потенційно можуть втягнути Сполучені Штати в нову війну на Близькому Сході.

"За словами трьох американських чиновників, які безпосередньо знайомі з обговореннями, військові розробляють плани удару по підтримуваних Іраном хуситам, які атакували комерційні судна в Червоному морі. За словами одного з офіційних осіб, це включає удари по об’єктах хуситів у Ємені, варіант, який військові представили раніше", – зазначають у виданні.

Представники розвідки тим часом придумують способи передбачити й відбити можливі атаки на США з боку підтримуваних Іраном сил в Іраку та Сирії, каже один із чиновників. Вони також працюють над визначенням місця наступного удару хуситів, додають автори.

"Сполучені Штати протягом кількох місяців негласно закликали Тегеран переконати проксі-сервісів зменшити свої атаки. Але офіційні особи кажуть, що вони не бачать жодних ознак того, що групи почали зменшувати свою цільову спрямованість, і хвилюються, що насильство буде лише зростати найближчими днями", – йдеться у матеріалі.

За словами офіційних осіб, ймовірність ширшого конфлікту зростає після серії зіткнень в Іраку, Лівані та Ірані, які сталися за останні кілька днів. Це переконало деяких представників адміністрації в тому, що війна в Секторі Гази офіційно вийшла далеко за його межі – сценарій, якого Сполучені Штати намагалися уникнути кілька місяців.

На думку джерел видання, такий розвиток подій є небезпечним не лише для регіональної безпеки, а й для шансів Байдена на переобрання.

Навіть без участі американських військ у конфліктах виборці можуть розглядати 2024 рік як шанс висловити свою думку щодо ключового зовнішньополітичного питання цих виборів – чи необхідно Штатам брати участь у закордонних конфліктах.

У виданні кажуть, що є й інші ознаки того, що у Білому домі стурбовані зростанням цих загроз.

Повідомляється, що останніми днями у різних відомствах, від Пентагона до Держдепартаменту та спецслужб, почали оцінювати, як Іран чи його маріонеткові сили на Близькому Сході можуть безпосередньо атакувати США чи їхніх союзників у регіоні.


Раніше ми повідомляли, що БПлА й ракети атакували на Близькому Сході військові бази Сполучених Штатів.

Читайте також:
Німеччина погоджується з планом США використовувати заморожені російські активи для фінансування України Німеччина погоджується з планом США використовувати заморожені російські активи для фінансування України
США можуть запропонувати Грузії безпекову допомогу, якщо країна відмовиться від антизахідного курсу, – ЗМІ США можуть запропонувати Грузії безпекову допомогу, якщо країна відмовиться від антизахідного курсу, – ЗМІ
Знову доставляємо терміново військову допомогу Україні, – міністр оборони США Знову доставляємо терміново військову допомогу Україні, – міністр оборони США
Застосовування західної зброї для ударів по Росії – це частина захисту, а не напад Застосовування західної зброї для ударів по Росії – це частина захисту, а не напад