USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80
Втрати орків: 5 5 6 6 5 0 (+1030)
USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80

Справа ТОВ "Краснолиманське": Застосування 225-ї статті КПК – це зловживання своїми посадовими обов'язками, щоб сфальсифікувати справу

Нині 255-та стаття КПК притягнута за вуха
Суд
Джерело: відкриті джерела

У справі ТОВ "Кроаснолиманське" сторона обвинувачення звинувачує підозрюваних за 255-ю статтею Кримінально-процесуального кодексу України. Однак в цій справі вона притягнута за вуха і виглядає як зловживання посадовими обов'язками для того, щоб сфальсифікувати справу. Про таке в ефірі ТАК TV розповіла адвокатка Дар'я Свистула.

"Це неповага до суду і це неповага до громадян. Тобто це зловживання своїми посадовими обов'язками для того, щоб просто сфальсифікувати кримінальну справу", – говорить вона.

Й додає: нині є багато вироків за 255-ю статтею, де, на жаль, серед підозрюваних лише чотири особи (а не щонайменше п'ять, як говориться в статті закону).

"Тобто це не виключення, це такий вже порядок. Він не дуже добрий, він неправильно працює, як і багато положень КПК, які працюють не на користь особи, а на користь органів досудового розслідування і на користь обвинувачення", – пояснила адвокатка.

Також Свистула уточнила, що на цей час з тої інформації (якою вона володіє) можна зрозуміти, що істотної інформації, яку можна було б покласти в основу обвинувачення за всіма статтями, які інкримінуються, не існує. Тож нині орган досудового розслідування збирає інформацію, яка може бути корисна в рамках цього кримінального провадження для подальшого доказування вини особи, підприємства або організації.

"Там є, наскільки я знаю, тільки експертиза одна. Це ж я так загалом знаю. Цього для доказування вини за всімма статтями, які інкримінуються, у тому числі 255-та (стаття), яка притягнута за вуха, недостатньо", – наголошує вона.

Справа ТОВ "Краснолиманське"

ДБР звинуватило бенефіціарного власника ТОВ "Краснолиманське" Віталія Кропачова, довірену особу бізнесмена, директора ТОВ "Краснолиманське" та головного бухгалтера ТОВ "Краснолиманське" у нібито створенні так званої злочинної групи та у нібито завданні державі шкоди на 2 млрд гривень.

Сам Кропачов відкидає всі звинувачення та заявляє, що жодних правових підстав для кримінальної справи немає. Адвокати бізнесмена стверджують, що його затримання відбулося із порушеннями. До того ж, за словами одного з адвокатів, Олександра Салазського, Віталію Кропачову було обрано запобіжний захід без можливості внесення застави за обвинуваченням в економічному злочині, "що само по собі є нонсенсом". 

Інший адвокат, Юрій Сухов, вважає, що справа проти Віталія Кропачова не має нічого спільного із законом. Він підтримав свого колегу, зазначивши, що рішення, згідно з яким особу, яка, ймовірно, вчинила економічний злочин, утримувати під вартою – виглядає абсурдним.

Адвокати переконані, що у справі ТОВ "Краснолиманське" першочерговою метою було затримати весь менеджмент групи компанії, аби заблокувати її діяльність.

5 червня відбувся розгляд апеляційної заяви адвокатів бізнесмена щодо зміни запобіжного заходу Кропачову. Київський апеляційний суд апеляцію не задовольнив. Адвокат бізнесмена Олександр Салазський в коментарі ТАК TV пояснив, що тепер Віталій Кропачов перебуватиме під вартою щонайменше до середини липня.

Напередодні – 4 червня – запобіжний захід залишили без змін бухгалтеру ТОВ "Краснолиманське" Світлані Серебрянській. Жінка залишається під вартою.

Так само залишається під вартою і представниця "Укрдонінвесту" Олена Даниленко. Київський апеляційний суд 6 червня не задовольнив апеляцію про зміну запобіжного заходу.

Читайте також:
Справа Віталія Кропачова: Бізнесмену продовжили строки тримання під вартою без права внесення застави Справа Віталія Кропачова: Бізнесмену продовжили строки тримання під вартою без права внесення застави
Росія на 14 років тюрми засудила співробітника ОБСЄ, який працював в окупованому Донбасі Росія на 14 років тюрми засудила співробітника ОБСЄ, який працював в окупованому Донбасі
Трагедія MH17: Кропачов є фактично ворогом Росії, адже у 2014 році передав до Києва докази збиття малайзійського Трагедія MH17: Кропачов є фактично ворогом Росії, адже у 2014 році передав до Києва докази збиття малайзійського "Боїнгу" російськими терористами
По інший бік звинувачень: Яким насправді є Кропачов – бізнесмен, меценат, ворог Росії По інший бік звинувачень: Яким насправді є Кропачов – бізнесмен, меценат, ворог Росії