USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25
Втрати орків: 5 3 0 9 2 0 (+1170)
USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25

Шаповалова призначили командувачем військ ОК "Південь"

До цього командувачем ОК "Південь" був генерал-майор Андрій Ковальчук
Шаповалов_2
Призначення Шаповалова
Джерело: Оперативне командування "Південь" / Facebook

Командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-лейтенант Олександр Павлюк представив особовому складу оперативного командування "Південь" новопризначеного командира. Ним став бригадний генерал Геннадій Шаповалов, повідомили в пресслужбі ОК "Південь".

"Командувачем військ оперативного командування "Південь" призначений бригадний генерал Шаповалов Геннадій Миколайович", – йдеться у дописі.

До цього командувачем ОК "Південь" був генерал-майор Андрій Ковальчук. Нині його призначили на посаду начальника Військової академії в Одесі.

Що відомо про Шаповалова?

Геннадій Шаповалов народився у 1978 році у Кіровоградській області.

У 2000 році з відзнакою закінчив Інститут танкових військ при Харківському державному політехнічному університеті, а у 2012-му, так само – з відзнакою – Командно-штабний інститут застосування військ (сил) Національного університету оборони України.

Пройшовши всі сходинки військової кар’єри від командира танкового взводу до командира окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, в березні 2022 року отримав звання бригадного генерала.

За плечима бойового офіцера Національний університет "Острозька академія" за спеціальністю "Міжнародні відносини, громадські комунікації та регіональні студії". Також закінчив Військовий коледж Армії США, де готують старший офіцерський склад американських Сухопутних військ.

Кадрові перестановки

Напередодні командувачем військ Оперативного командування "Захід" призначили бригадного генерала Володимира Шведюка.

ОК "Захід" з 2021 року очолював Сергій Літвінов, якого звільнили у квітні цього року. Також звільнили командувача ОК "Південь" Андрія Ковальчука.

Однак у Збройних силах України зазначали, що офіцерів не звільнили з лав ЗСУ, а перевели в межах просування по службі на вищі ланки.

ЗМІ також повідомили, що Літвінова призначили заступником начальника Національного університету оборони України. 

Читайте також:
"Марафон добра": Колишній воїн, попри хворобу, долає тисячі кілометрів пішки, щоб допомогти ЗСУ
ЗСУ отримали понад 3,5 тис. комплектуючих до ППО та артилерії, які вилучили з підпільних складів на Київщині ЗСУ отримали понад 3,5 тис. комплектуючих до ППО та артилерії, які вилучили з підпільних складів на Київщині
Встановлено особу військового, якому відрізали голову на Донеччині Встановлено особу військового, якому відрізали голову на Донеччині
В Україні зʼявиться військова поліція. Рада підтримала законопроєкт В Україні зʼявиться військова поліція. Рада підтримала законопроєкт