USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

СБУ ліквідувала масштабну мережу конвертаційних центрів, які переправляли гроші між РФ і Україною

Через кожний чорний обмінник щомісяця проходило понад мільйон доларів
Ліквідація конвертаційних центрів_6
Джерело: Telegram СБУ

Кіберфахівці Служби безпеки України спільно з БЕБ заблокували масштабний канал обігу коштів між РФ та Україною, який функціонував за допомогою криптовалютних технологій і заборонених російських платіжних систем. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Деталі схеми

Слідчі встановили, що чорні обмінники функціонували у чотирьох регіонах – Києві, Харкові, Рівному та Сумах. Через кожен з них щомісяця проходило понад мільйон доларів.

Ділки користувалися підсанкційними російськими системами переказів Юmoney, Webmoney та криптовалютою.

Вони надавали послуги виводу з території РФ російського рубля через його конвертування в криптовалюту та обготівковування в гривню.

Основними клієнтами зловмисників були хакери та представники комерційних структур, які проводили тіньові товаро-обмінні та фінансові операції з країною-агресором.

Під час обшуків за адресами проживання і роботи зловмисників виявлено:

▪ майже 60 млн у гривневому еквіваленті;

▪ обладнання, яке ділки використовували у незаконній діяльності.

Одному з учасників оборудки повідомлено про підозру за ст. 200 Кримінального кодексу України (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення).

Нагадаємо, ми писали, що СБУ разом з БЕБ викрила у Києві масштабну схему незаконної легалізації грошей, одержаних тіньовим гральним бізнесом. За даними слідства, за рік після початку повномасштабного вторгнення РФ зловмисники відмили майже 5 млрд гривень.

Читайте також:
Чинили диверсії в Україні та Євросоюзі: Викрито командування та ключових диверсантів елітного спецназу РФ Чинили диверсії в Україні та Євросоюзі: Викрито командування та ключових диверсантів елітного спецназу РФ
Вимагав 4 тис. доларів за Вимагав 4 тис. доларів за "правильне вирішення питання": На Київщині суддю викрили на хабарництві
Найбільша криптобіржа у світі оголосила про продаж бізнесу в РФ Найбільша криптобіржа у світі оголосила про продаж бізнесу в РФ
Працює на окупантів: Колишньому адвокату Медведчука та Шарія Рибіну повідомили про підозру Працює на окупантів: Колишньому адвокату Медведчука та Шарія Рибіну повідомили про підозру