USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

США ввели санкції проти низки підприємств Білорусі та літака Лукашенка

Зокрема, санкції були накладені на "БелАЗ",  "Мінський автомобільний завод" та ЦВК Білорусі
санкції Білорусі
Джерело: відкриті джерела

Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів Сполучених Штатів наклало санкції на три юридичні та дев'ять фізичних осіб, а також – на президентський літак. Про це повідомили у Міністерстві США.

"Ці дії підкреслюють готовність Сполучених Штатів притягнути режим у Мінську до відповідальності за його співучасть у невиправданій війні, що триває досі, та яку розв'язала Росія проти України", – йдеться на сайті відомства.

Так, санкції були накладені на "Білоруський автомобільний завод" ("БелАЗ"),  "Мінський автомобільний завод" ("МАЗ") та ЦВК Білорусі.

Серед осіб, на які США наклало санкції, є директор "БелАЗу" Сергій Никифорович, керівник "МАЗу" Валерій Іванкович та члени ЦВК Білорусі.

Євросоюз підготував санкції проти Білорусі

У Європейському Союзі підготували новий пакет санкцій проти Білорусі через її співучасть у повномасштабному вторгненні Росії в Україну, повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що обмеження багато в чому дублюють ті, які Євросоюз запровадив проти Росії. Вони торкнуться, зокрема, експорту ключових технологій та енергетичного сектора. Йдеться про заборону експорту товарів і технологій подвійного призначення, які використовуються у військових цілях і можуть посилити промисловий потенціал країни.

Крім того, проти Білорусі можуть запровадити санкції на нафту, вугілля, сталеву продукцію і золото, торговельні обмеження на предмети розкоші, інвестиції та надання певних послуг, а також заходи, які можуть вдарити по авіаційному та енергетичному секторах і ключових джерелах доходів Білорусі.

Проєкт містить винятки для медикаментів, сільськогосподарської та харчової продукції, а також дозволи на відповідні фінансові операції за участю осіб, які потрапили до санкцій. Крім того, буде можливість переслідувати тих, хто допомагає обходити обмеження, накладені на білоруських фізичних та юридичних осіб.

Для прийняття нового пакета санкцій проти Білорусі знадобиться згода всіх країн – членів ЄС.

До речі, в Інституті вивчення війни припускають, що наступ з території Білорусі ймовірний, але він може початися лише наприкінці 2023 року.

Читайте також:
Білорусь за рік передала Росії понад 130 тонн боєприпасів Білорусь за рік передала Росії понад 130 тонн боєприпасів
Негайно надати Україні ракети ATACMS: У Конгрес США внесли резолюцію Негайно надати Україні ракети ATACMS: У Конгрес США внесли резолюцію
Трампу пред'явили звинувачення за 38 пунктами у справі про зберігання секретних документів Трампу пред'явили звинувачення за 38 пунктами у справі про зберігання секретних документів
США виділяють Україні новий пакет військової допомоги майже на 2,1 млрд доларів. Що у нього увійде США виділяють Україні новий пакет військової допомоги майже на 2,1 млрд доларів. Що у нього увійде