USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 7 9 5 0 (+1150)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

Росія може затягнути війну на 10–15 років, – британський полковник Глен Грант

Росіяни розраховують на те, що Захід рано чи пізно не витримає
ЗСУ
Джерело: Володимир Зеленський

Британський військовий експерт, полковник армії Великої Британії у відставці Глен Грант розповів про те, що чекає українців і що планує робити Путін. Росія готується до 10–15 років затяжної війни, аби зламати Україну. Про це він сказав в інтерв'ю "Еспресо".

"Росія готується до двох-трьох років, а може, навіть і до 10–15 років затяжної війни. Вона просто продовжуватиме бити по Україні, поки та не зламається", – вважає Глен Грант.

За його словами, росіяни розраховують на те, що Захід рано чи пізно не витримає і тоді відбудеться щось на кшталт "корейського сценарію". Конфлікт заморозять, створять кордон, який розділятиме Східну Україну, або так звану Новоросію та Україну.

"Ось чого вони прагнуть і на що сподіваються", – каже експерт.

За словами полковника, все свідчить про те, що росіяни поволі мобілізуються, щоб не створювати хаос у Москві та Санкт-Петербурзі. Але на решті території країни триває постійна мобілізація, покращується здатність доставляти зброю на лінію фронту. Окупанти доволі успішно виготовляють засоби радіоелектронної боротьби, про що рік тому вони могли тільки мріяти. Але Росія наближається до перехрестя, де з одного боку зростає оборонка, а з іншого – падає економіка.

"У певному сенсі добре, що в російському генштабі перебувають не дуже світлі голови. Вони розумні у своїй конкретній спеціальності, але точно не в стратегічному мисленні. Цілком можливо, що, поставивши країну на військові рейки, вони фактично руйнують її економіку в цілому. Ми знаємо, що стан економіки в Росії в багатьох сферах залишає бажати кращого. Наприклад, деякі авіакомпанії на межі колапсу, тому що вони не можуть отримати запчастини та підтримувати літаки в належному стані в повітрі. Це є відображенням деяких сфер в економіці. І якщо уже авіакомпанії не витримують, то інші сегменти точно мають бути близькі до колапсу", – уточнив Грант.

Новини за темою: Ймовірність проведення переговорів із РФ та коли скінчиться війна: Основне з інтерв'ю Єрмака

Інші думки про терміни війни в Україні

Глава української розвідки Кирило Буданов заявив, що війна може тривати ще довго. Росіяни просто не будуть підписувати жодного договору з Києвом та коаліцією союзників, а й надалі здійснюватимуть хаотичні обстріли України, але без потужних бойових дій.

Своєю чергою голова Служби зовнішньої розвідки України (СЗРУ) Олександр Литвиненко вважає, що широкомасштабна війна РФ проти України, що триває без трьох місяців два роки, увійшла у критичний період. За його словами, російський диктатор Путін вважає, що "вороття немає" і він "може лише тріумфально перемогти або нищівно програти". На думку Литвиненка, Путін переконаний, "повернути Україну та решту історичних російських земель й відновити імперію можна лише у межах глобального перерозподілу світу".

Також ми повідомляли про те, що західні чиновники все частіше висловлюють припущення, що війна Росії проти України може затягтися ще на п'ять років, враховуючи, що ні Росія, ні Україна не готові здатися, але й не здатні зробити прорив. 

Нагадаємо, наразі наступ українських військових зосередився на двох напрямках фронту – Бахмутському та Мелітопольському. ЗСУ атакують південніше Бахмута та проводжують наступальну операцію у Запорізькій області. Крім того, наші воїни закріплюються на лівому березі Херсонської області.

Читайте також:
Франція не відправлятиме в Україну війська в найближчому майбутньому, - Макрон Франція не відправлятиме в Україну війська в найближчому майбутньому, - Макрон
Лежали майже рік: Міноборони під час аудиту виявило на складах майже 30 тисяч турнікетів Лежали майже рік: Міноборони під час аудиту виявило на складах майже 30 тисяч турнікетів
ЗСУ звели до мінімуму можливість проведення десантної операції на Чорноморському узбережжі України ЗСУ звели до мінімуму можливість проведення десантної операції на Чорноморському узбережжі України
Військові можуть отримати доплати за знищену техніку та вислугу років: Комітет підтримав проєкт Військові можуть отримати доплати за знищену техніку та вислугу років: Комітет підтримав проєкт