USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

Війна РФ проти України увійшла у критичний період, – голова Служби зовнішньої розвідки

За словами керівника СЗР, Путін вважає, що "вороття немає" і він "може лише тріумфально перемогти або нищівно програти"
Війна
Джерело: Володимир Зеленський

Широкомасштабна війна РФ проти України, що триває без трьох місяців два роки, увійшла у критичний період. Про це виданню "Інтерфакс-Україна" заявив голова Служби зовнішньої розвідки України (СЗРУ) Олександр Литвиненко.

"Путін вірить, що, не спромігшись перемогти України за три дні у широкомасштабній війні, Кремль пройшов точку неповернення у відносинах із Заходом", – пише він на сторінках видання.

За його словами, російський диктатор вважає, що "вороття немає" і він "може лише тріумфально перемогти або нищівно програти". На думку Литвиненка, Путін переконаний, "повернути Україну та решту історичних російських земель й відновити імперію можна лише у межах глобального перерозподілу світу".

"Такий перерозподіл може тривати 10–15 років, супроводжуватись конфліктами різного масштабу і інтенсивності, можливо із використанням ядерної зброї", – додав голова СЗРУ.

При цьому уточнив, що війна проти України сприймається наразі Кремлем як важливий, але не єдиний фронт для РФ, що фактично веде світову війну зі США і Заходом у цілому.

Новини за темою: Війна в Україні може тривати ще п'ять років, – The Economist

План Путіна в чотири етапи щодо України і Заходу

Очільник Служби зовнішньої розвідки України вважає, що план Путіна може полягати у перерозподілі територій терміном у 10–15 років з конфліктами різної інтенсивності, зокрема з можливим застосуванням ядерної зброї.

"Причому війна проти України сприймається наразі Кремлем як важливий, але не єдиний фронт для РФ, що фактично веде світову війну зі США і Заходом у цілому", – вказує Литвиненко.

Він додає, що для реалізації плану Путіна Кремль має вирішити чотири завдання: збільшити виробництво військової техніки, мобілізувати населення та забезпечити внутрішню стабільність; створити коаліцію країн, які стануть альтернативою Заходу; підготуватись до агресивних дій проти інших країн в майбутньому. Розширити конфлікти в інших точках світу: Африка, Близький Схід, Балкани.

Нагадаємо, глава української розвідки Кирило Буданов заявив, що війна може тривати ще довго. Росіяни просто не будуть підписувати жодного договору з Києвом та коаліцією союзників, а й надалі здійснюватимуть хаотичні обстріли України, але без потужних бойових дій.

Тим часом втрати росіян в Авдіївці вже перевищили їхні втрати й у Вугледарі, й Бахмуті. Вони становлять мінімум три-чотири тисячі полеглих та сім-вісім тисяч поранених військових, а також понад 400 одиниць знищеної техніки. 

Читайте також:
Окупанти намагаються прорвати українську оборону на захід від Бахмута, - Умєров Окупанти намагаються прорвати українську оборону на захід від Бахмута, - Умєров
В ДСНС змінили всі протоколи реагування, - Клименко В ДСНС змінили всі протоколи реагування, - Клименко
Дрони змінюють війну в Україні, як танки у Першу світову, - ЗМІ Дрони змінюють війну в Україні, як танки у Першу світову, - ЗМІ
Росіянам наказали захопити Часів Яр до 9 травня, Україна посилює оборону Росіянам наказали захопити Часів Яр до 9 травня, Україна посилює оборону