USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10
Втрати орків: 2 7 6 6 7 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10

Рік з дня масової страти українських військовополонених в Оленівці: В Офісі генпрокурора не розуміють мотивів російського теракту

Офіс генпрокурора досі не має даних щодо точної кількості загиблих та поранених в Оленівці
Оленівка

Колонія в Оленівці після вибуху

Джерело: відкриті джерела

Слідство через рік не може зрозуміти, з яких мотивів скоїли теракт, що призвів до загибелі українських військовополонених на території колонії в окупованій Оленівці в липні 2022 року. Про це розповів заступник начальника департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу генерального прокурора Тарас Семків.

"На жаль, не можемо зрозуміти, з яких мотивів це зробили. Очевидно, що це воєнний злочин. Російська Федерація цинічно порушує норми Міжнародного гуманітарного права. І зобов'язана забезпечити відповідний захист військовополоненим, якими були люди, які перебували в Оленівці, але цього не зробили, тому важко зараз говорити про мотиви, через які вони це скоїли: чи була це ненависть до наших військовослужбовців за спротив збройній агресії, чи якісь особисті мотиви", – сказав Семків.

І додав, очевидним є, що це воєнний злочин, "тут ні в кого немає жодних сумнівів".

Водночас Офіс генпрокурора досі не має даних щодо точної кількості загиблих та поранених в Оленівці, оскільки Україна поки не має доступу до цієї території для розслідування.

Новини за темою: Ексочільнику Оленівської колонії, який причетний до катування понад 100 воїнів ЗСУ, повідомили про підозру

Що відомо про трагедію в Оленівці?

У ніч проти 29 липня 2022 року на території колишньої виправної колонії у селищі Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області пролунав вибух. Там загарбники утримували в полоні українських військових, зокрема й оборонців Маріуполя та цивільних.

Через вибух там загинули понад 50 людей, ще 130 зазнали поранень. Росія намагалася перекласти провину на ЗСУ. Однак висновки міжнародних експертів свідчать про те, що причиною цього вбивства або способом цього вбивства була термобарична зброя, яку застосувала РФ. 

Новини за темою: Рідні загиблих в Оленівці бійців просять встановити Дні скорботи та вшанування пам’яті

Крім того, Росія збрехала, коли звинуватила Україну в обстрілі Оленівської колонії з американських реактивних установок HIMARS в липні минулого року і загибелі більш ніж 50 українських військовополонених. Про це заявив глава Управління ООН з прав людини Фолькер Тюрк.

Правозахисник зазначив, що РФ не надала гарантій безпечного доступу представників Організації Об'єднаних Націй до місця вибуху. Однак управління змогло провести бесіди з тими, хто вижив після інциденту в Оленівці, і зробити детальний аналіз наявної додаткової інформації.

Новини за темою: Правозахисники відтворили хронологію подій вбивства полонених азовців в Оленівці
Читайте також:
Прокуратура проводить обшуки в головному офісі Прокуратура проводить обшуки в головному офісі "Укренерго"
Викрала понад 5 млн гривень: На Хмельниччині колишня керівниця банку привласнила кошти, що належали родинам загиблих військових Викрала понад 5 млн гривень: На Хмельниччині колишня керівниця банку привласнила кошти, що належали родинам загиблих військових
В Україні судитимуть Януковича і Азарова за В Україні судитимуть Януковича і Азарова за "Харківські угоди"
У Києві відкрили польовий офіс Міжнародного кримінального суду: Як це допоможе Україні? У Києві відкрили польовий офіс Міжнародного кримінального суду: Як це допоможе Україні?