USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Питання в тому, як зробити так, щоб Україна швидше стала членом НАТО, – Столтенберг

Генсек додав, що на Вільнюському саміті погодили програму забезпечення оперативної сумісності України з блоком
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО Єнс Столтенберг
Джерело: відкриті джерела

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що країни – члени альянсу дали зрозуміти, що Україна стане їхнім союзником. Однак потрібно вирішити, як бути з тим, що триває війна, адже блок не хоче вступати у пряму конфронтацію з Росією, сказав він в інтерв'ю "Суспільному".

"НАТО дало зрозуміти, що Україна стане нашим союзником. Проте нам потрібно вирішити, як бути з тим, що триває війна. Адже не хочемо розгорнути повномасштабну війну між НАТО та Росією, яка не принесе користі ані Україні, ані альянсу. Зараз питання в тому, як ми можемо гарантувати, що Україна переможе, а союзники нададуть достатню військову підтримку. І як зробити так, щоб Україна якомога швидше все ж стала членом НАТО", – повідомив Столтенберг.

При цьому додав, що на Вільнюському саміті погодили програму забезпечення оперативної сумісності України з блоком.

"ЗСУ та сили НАТО повинні мати однакові стандарти, доктрини та процедури. Це також допоможе Україні наблизитися до членства в альянсі. Також ми поглибили політичну співпрацю, створивши Раду Україна – НАТО. Це також гарантує, що Україна вже якомога ближче до альянсу", – пояснив генсек.

Водночас процедура вступу України до блоку буде схожа на те, коли ухвалювався вступ Фінляндії і Швеції. А для цього потрібні "відповідні політичні умови".

"Ці країни подали заявку на членство в травні 2022-го, вже в липні їх обох запросили в НАТО. Через кілька місяців після цього Фінляндія стала членом, дуже скоро до неї приєднається і Швеція. Отже, ми повинні зробити так, щоб Україна також стала дуже близькою до членства. А коли складуться відповідні політичні умови, зможемо її запросити до альянсу", – резюмував Столтенберг.

Новини за темою: Майбутні офіцери-прикордонники України вчаться за натівськими L-курсами діяти в оборонному та наступальному бою

Протистояння з Росією може тривати десятиліттями

На думку генерального секретаря, Північноатлантичний альянс має підготуватися до протистояння з Росією, яке може тривати десятиліттями, а союзники повинні наростити оборонну промисловість. 

"НАТО не шукає війни з Росією. Але ми повинні підготуватися до протистояння, яке може тривати десятиліттями", – сказав Столтенберг.

І зазначив, що "Якщо Путін переможе в Україні, немає жодних гарантій, що російська агресія не пошириться на інші країни".

На думку генсека, для стримування російської агресії потрібно й надалі підтримувати Україну та інвестувати у військовий потенціал блоку.

Раніше генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що не бачить прямої чи неминучої загрози зі сторони Росії будь-якому члену НАТО, хоча блок і посилив свою пильність, щоб запобігти нападу.

Читайте також:
Регулярно спостерігаємо порушення прав ув’язнених та неналежну медичну допомогу, - з доповіді Лубінця Регулярно спостерігаємо порушення прав ув’язнених та неналежну медичну допомогу, - з доповіді Лубінця
Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік
На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікуються похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікуються похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг
УІНП перегляне питання увічнення Булгакова УІНП перегляне питання увічнення Булгакова