USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 1 3 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Продавали "посвідчення моряка" ухильникам. СБУ затримала чиновників в Одеській області

Вартість таких "послуг" становила від 700 до 1,2 тисячі доларів
СБУ затримала чиновників в Одеській області
Джерело: СБУ

В Одеській області Служба безпеки України затримала посадовців, які організували схему продажу "посвідчення моряка", що давало змогу ухильникам виїжджати за кордон. Про це йдеться на сайті СБУ.

У результаті комплексних заходів було затримано двох зловмисників: співробітника Ізмаїльського морського порту, а також чиновника Дунайської кваліфікаційної комісії Держслужби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства.

"За гроші чиновники пропонували ухильникам виїхати за межі України як судноводії торгових кораблів. Для цього фігуранти "допомагали" своїм клієнтам "гарантовано" скласти іспит на отримання відповідної кваліфікації. Вартість таких послуг становила від 700 до 1,2 тис. доларів. Сума залежала від наявності первинних навичок з морської справи та фінансових можливостей того, хто ухилявся", – йдеться в повідомленні.

За весь час функціонування схеми чиновники "заробили" близько 2 млн гривень.

На підставі отриманих доказів затриманим повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Тепер зловмисникам загрожує до 10 років в'язниці.

Раніше ми писали, що Служба безпеки України викрила в Києві "детективне агентство", яке продавало інформацію про особисте життя місцевих громадян.

Читайте також:
Чинили диверсії в Україні та Євросоюзі: Викрито командування та ключових диверсантів елітного спецназу РФ Чинили диверсії в Україні та Євросоюзі: Викрито командування та ключових диверсантів елітного спецназу РФ
Вимагав 4 тис. доларів за Вимагав 4 тис. доларів за "правильне вирішення питання": На Київщині суддю викрили на хабарництві
Працює на окупантів: Колишньому адвокату Медведчука та Шарія Рибіну повідомили про підозру Працює на окупантів: Колишньому адвокату Медведчука та Шарія Рибіну повідомили про підозру
Ексочільник Ексочільник "Київводоканалу" вкрав майже 65 млн гривень на початку російського вторгнення