USD
НБУ
39.55
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.06
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 9 6 0 (+910)
USD
НБУ
39.55
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.06
Готівка
42.90

Президентка Молдови доручила парламенту організувати референдум щодо євроінтеграції

Також Санду зазначила, що планує балотуватися на президентських виборах 2024 року
Майя Санду

Президентка Молдови Майя Санду

Джерело: відкриті джерела

Президент Молдови Майя Санду ініціює проведення восени 2024 року референдуму щодо вступу країни до Європейського Союзу. Про це вона заявила у відеозверненні з нагоди трьох років перебування на посаді.

Санду нагадала про те, що лідери країн Європейського Союзу нещодавно схвалили рішення про початок переговорів про інтеграцію Молдови. За її словами, це "те, що ще три роки тому здавалося неможливим".

"Нам ще багато чого треба зробити. І найголовніше – забезпечити мир і краще майбутнє для всіх сімей і дітей Молдови. Ми маємо гарантію такого майбутнього лише як держава – член Європейського Союзу", – додала лідер Молдови.

Санду закликала парламент ініціювати організацію референдуму восени 2024 року, на якому голос жителів країни стане вирішальним. Також вона попросила підтримки у людей щодо її кандидатури на виборах наступного року, де вона братиме участь, щоб "завершити місію європейської інтеграції".

Новини за темою: ЄС передасть Україні та Молдові 135 млн євро, які мали направити РФ і Білорусі

Євроінтеграція Молдови та України

14 грудня у Брюсселі відбувся саміт Європейської ради, під час якого лідери країн-членів спільноти схвалили початок переговорів про вступ України та Молдови в ЄС. Під час голосування прем'єр Угорщини Орбан залишив залу засідань і не блокував рішення Євроради щодо України. Піти на такий вчинок його змусив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Раніше ми повідомляли, країни Євросоюзу розглядають можливість позбавити Угорщину права голосу, щоб схвалити угоду про надання пакета допомоги Україні на 50 млрд євро у 2024–2027 роках. 

Нагадаємо, у Молдові допускають вступ до Євросоюзу без Придністров’я, продовжуючи пошук шляху вирішення цього конфлікту вже після вступу країни до блоку. У вересні цього року президентка Молдови Майя Санду заявила, що Молдова після перемоги України над Росією зможе повернути собі Придністров'я.

Читайте також:
Зеленський погодив кандидатуру Данілова на посаду посла у Молдові Зеленський погодив кандидатуру Данілова на посаду посла у Молдові
Європарламент підтримав продовження торговельних пільг для України Європарламент підтримав продовження торговельних пільг для України
ГУР МОУ не підтверджує інформацію, що в Придністров'ї готують звернення до Путіна з ГУР МОУ не підтверджує інформацію, що в Придністров'ї готують звернення до Путіна з "проханням приєднатися до РФ"
Навесні Росія знову спробує дестабілізувати ситуацію у Молдові, – Санду Навесні Росія знову спробує дестабілізувати ситуацію у Молдові, – Санду