USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Молдова готова постачати електроенергію в Україну, - заява

Для цього розмістять на території України генераційні установки
міністри
Міністри під час зустрічі
Джерело: МЗС України

Молдова готова забезпечити постачання електроенергії в Україну. Це можливо в межах проєкту "газ на електроенергію", йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ України, Молдови та Румунії.

У заяві сказано, що Молдова розмістить на території України генераційні установки, використовуючи природний газ, що постачається Україною для такого обміну.

"Для цього сторони шукатимуть рішення, щоб зробити газову інфраструктуру комерційно надійною", - сказали міністри.

До того ж під час зустрічі в Кишиневі урядовці країн зауважили на першочерговому значенні розвитку регіональних електричних з’єднань. Йдеться про реалізацію проєкту другого кола 330-кВ повітряної лінії електропередачі (ПЛ) "Бєльць – Дністровська ГЕС", 330-кВ ПЛ "Вулканешті – Арциз", 400 кВ ПЛ "Бєльць-Сучава", 400-кВ ПЛ "Ісакча – Вулканешті – Кишинів", 400-кВ ПЛ "Страшені – Гутінаш", 400-кВ "Сучава – Чернівці" та ПЛ "Південно-Українська АЕС – Приморська – Вулканешті – Ісакча".

Крім того, домовилися спільно працювати над збільшенням пропускної спроможності Транс-Балканського газового шляху як частини Вертикального газового коридору. Мова йде про гармонізацію параметрів якості газу та розвиток проєктів із виробництва зеленого водню з використанням відновлювальних джерел енергії.

Новини за темою: Зима буде непростою, українцям варто готуватися та проводити утеплення в будинках, – Кудрицький прокоментував ймовірні подальші відключення світла

Додамо, минулого року президентка Молдови Мая Санду заявляла, що її держава може стати повністю незалежною в енергетичній сфері від Росії за два роки. Очільниця країни вказувала, що це відбудеться після закінчення реалізації проєкту Кишинів – Вулканешти.

Санду стверджувала, що в енергетичному плані Молдова збільшує свою незалежність, тож у певний момент перестане залежати від Російської Федерації. Ці кроки відбуваються не так швидко, казала президентка, тому варто почекати, коли завершиться зазначений вище проєкт.

Читайте також:
Ситуація в енергосистемі поліпшиться вже найближчим часом, - глава Міненерго Галущенко Ситуація в енергосистемі поліпшиться вже найближчим часом, - глава Міненерго Галущенко
"Укренерго" отримало грант від Євросоюзу на 100 млн євро
Дніпропетровщина та Житомирщина стали лідерами за кількістю порушень графіків відключення світла Дніпропетровщина та Житомирщина стали лідерами за кількістю порушень графіків відключення світла
Відключення світла у прифронтових зонах та біля кордону з РФ і Білоруссю скасовано Відключення світла у прифронтових зонах та біля кордону з РФ і Білоруссю скасовано