USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Правляча партія Грузії запускає процедуру імпічменту президентки Зурабішвілі: Що стало причиною?

"Грузинська мрія" також звернеться до Конституційного суду за фактом порушення Основного Закону президенткою Зурабішвілі
Президент Грузії Саломе Зурабішвілі

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі

Джерело: CNN

Правляча партія "Грузинська мрія" запускає процедуру імпічменту президентки країни Саломе Зурабішвілі. Причиною до цього нібито стали її візити до Європи, неузгоджені з урядом. Про це із посиланням на лідера партії Іраклія Кобахідзе інформує "Эхо Кавказа".

Зазначається, що для імпічменту потрібні голоси 100 депутатів парламенту, проте у правлячої партії немає такого ресурсу. Попри це там вирішили ініціювати процедуру усунення президентки від влади.

"Насамперед це наша відповідальність перед Конституцією Грузії. Ігнорування кричущих порушень Конституції підриває верховенство закону та демократичну конституційну систему, чого ми не можемо допустити", – зазначив Кобахідзе.

Також, на його думку, візити президентки є "контрпродуктивними" і можуть перешкодити здобуттю Грузією статусу кандидата на вступ до ЄС", ідеться у матеріалі.

Як згодом повідомили у виданні Interpressnews, "Грузинська мрія" звернеться до Конституційного суду за фактом порушення Основного Закону президенткою Саломе Зурабішвілі.

"Незважаючи на те, що в правовому плані справа дуже ясна та виразна, у Конституції все чорним по білому написано, в рамках процедури імпічменту необхідний висновок Конституційного суду. Конституційний суд офіційно підтвердить, природно, грубе порушення Конституції президенткою Грузії, що є дуже важливим. Щодо самого голосування, то на ньому в черговий раз виявиться координація між Саломе Зурабішвілі та радикальною опозицією, що спрямовано проти національних інтересів", – процитували Кобахідзе у виданні.

Різні погляди на проблеми: Що відбувається у Грузії?

Все почалось 15 травня. Тоді влада Грузії видала дозвіл російській авіакомпанії "Азімут" на відновлення регулярних рейсів до Тбілісі. Зокрема, авіакомпанія Georgian Airways отримала дозвіл від Агентства цивільної авіації Грузії на пряме авіасполучення з Росією. Перший рейс відбувся 20 травня і триватиме з частотою сім разів на тиждень.

Тим часом президентка Саломе Зурабішвілі, яка має обмежені повноваження і чия позиція ще не означає позицію офіційного Тбілісі, рішення Путіна засудила.

"Чергова російська провокація! Відновлення прямого авіасполучення та скасування візового режиму з Грузією неприйнятні, поки Росія продовжує агресію в Україні та окупує нашу територію", – написала вона у Twitter.

Після цього стало відомо, що глава Грузії планувала серію візитів, зокрема, до країн ЄС, однак уряд Грузії не погодив президентці робочі поїздки за кордон. Представники уряду аргументували своє рішення тим, що, згідно з Конституцією, зовнішня політика є прерогативою уряду. 

Теги: Грузія
Читайте також:
В Грузії за півтори години сталося два землетруси В Грузії за півтори години сталося два землетруси
Конституційний суд Грузії почав розгляд процедури імпічменту президентки Зурабішвілі Конституційний суд Грузії почав розгляд процедури імпічменту президентки Зурабішвілі
У Грузії заявили про підготовку держперевороту з У Грузії заявили про підготовку держперевороту з "українським слідом". МЗС відреагувало
Парламент Грузії не переніс День перемоги на 8 травня Парламент Грузії не переніс День перемоги на 8 травня