USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00
Втрати орків: 5 0 2 3 4 0 (+1150)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00

Повторний огляд обмежено придатних розпочнуть із середини травня, – Міноборони

Нещодавно Володимир Зеленський скасував статус "обмежено придатний"
Медицина військові
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Повторний медогляд обмежено придатних для військової служби розпочнеться в Україні із середини травня. Про це повідомив заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк.

Посадовець нагадав, що президент України підписав Закон №10313, який скасовує висновок ВЛК "обмежено придатний".

"Наразі триває погодження змін до 402 наказу. І з середини травня розпочнеться переогляд на підтвердження придатності до служби, тих людей, які були визнані обмежено придатними", – пояснив Гаврилюк.

Щодо мобілізаційних заходів Гаврилюк нагадав про ухвалений  Верховною Радою в другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію. Він зазначив, що цей документ фіксує чотири важливі речі: 

  • обовʼязки громадян;
  • обовʼязки органів місцевого самоврядування;
  • облік всіх чоловіків у віці 18–60 років; 
  • закрито частину шпарин ухиляння від мобілізації.

Також, як зауважив заступник міністра, Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт №10379 про збільшення штрафів за порушення військового обов’язку і правил мобілізації.

Що передувало?

У вересні 2023 року президент України Володимир Зеленський доручив урегулювати питання терміну "обмежено придатних" для мобілізації. Нещодавно Володимир Зеленський підписав закон №3621-IX, що, зокрема, передбачає скасування статусу "обмежено придатний". У зв'язку з цим українців, які раніше були визнані "обмежено придатними", зобов'язали протягом дев'яти місяців пройти повторний медогляд, до 4 лютого 2025 року.

Такий огляд буде можливий після того, як підзаконні акти приведуть у відповідність до нового закону, зокрема це стосується і наказу №402 про ВЛК. До цього військово-лікарські комісії не зможуть діяти за нормами проєкту №10313. Також раніше повідомлялося, що в Україні визначать перелік медичних діагнозів, за допомогою якого хочуть врегулювати питання скасування статусу "обмежено придатний".

Читайте також:
Уже близько 600 ув'язнених приєдналися до ЗСУ, вони будуть штурмовиками, - Мін'юст Уже близько 600 ув'язнених приєдналися до ЗСУ, вони будуть штурмовиками, - Мін'юст
Україна зупинила російську армію на Харківському напрямку, – розвідка Британії Україна зупинила російську армію на Харківському напрямку, – розвідка Британії
Засоби ППО, РЕБ та артснаряди: В Міноборони розповіли про першочергові потреби у зброї для ЗСУ Засоби ППО, РЕБ та артснаряди: В Міноборони розповіли про першочергові потреби у зброї для ЗСУ
Генштаб проводить оптимізацію: Скорочує 60% персоналу і відправляє на фронт Генштаб проводить оптимізацію: Скорочує 60% персоналу і відправляє на фронт