USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40

Польща продовжить поставки в Україну боєприпасів та озброєння

Правда, йдеться виключно про попередньо узгоджені поставки
Польща
Джерело: відкриті джерела

Польща продовжить постачати Україні боєприпаси та озброєння. Про це заявив речник польського уряду Пьотр Мюллер, повідомляє РАР.

Однак він наголосив, що йдеться виключно про попередньо узгоджені поставки.

Мюллер уточнив, що "з українського боку була низка абсолютно неприйнятних заяв і дипломатичних жестів". 

"Польща здійснює лише раніше узгоджені поставки боєприпасів та озброєнь. У тому числі ті, що випливають з підписаних з Україною контрактів. Зокрема, це найбільший закордонний контракт, підписаний польською оборонною промисловістю після 1989 року, на постачання самохідних гаубиць Krab", – заявив речник польського уряду.

При цьому додав, що у Польщі досі працює хаб міжнародної допомоги Україні.

"Хочемо нагадати, що в перші місяці війни Польща надала танки, бронетехніку, літаки, боєприпаси, які мали вирішальне значення для оборони України і які були необхідні для того, щоб стримати напад Росії на Україну, а в перспективі й на інші країни ЄС – в тому числі й на Польщу. У перші місяці війни, коли інші країни ЄС обговорювали питання підтримки, Польща послідовно допомагала відбивати напад Росії", – зазначив Мюллер.

Нагадаємо, міністерство закордонних справ Польщі викликало посла України та висловило "рішучий протест" заявам Володимира Зеленського на Генасамблеї ООН щодо ембарго на українське зерно.

А прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький пригрозив розширити ембарго на ввезення української продукції. Так він відреагував на нещодавню заяву торгового представника України Тараса Качки щодо можливого ембарго на цибулю, помідори, капусту та яблука з Польщі. 

Також повідомлялося, що Польща припинить допомогу українським біженцям наступного року.

Цьому передувало те, що Україна подала позов до Світової організації торгівлі (СОТ) проти Польщі, Словаччини та Угорщини через односторонню заборону ними імпорту української агропродукції. 

Зазначалося, що Україна вбачає порушення трьома країнами ЄС своїх міжнародних зобов’язань.

Також ішлося про те, що в результаті односторонньої заборони на імпорт української агропродукції з боку Польщі, Словаччини та Угорщини вітчизняні експортери вже зазнали та продовжують зазнавати значних збитків через простої, додаткові витрати та неможливість виконання зовнішньоекономічних угод.

Нагадаємо, що 15 вересня Єврокомісія скасувала ембарго на постачання українського зерна. Київ своєю чергою має "запровадити ефективні заходи контролю" за експортом чотирьох категорій сільгосппродукції.

Читайте також:
Міноборони за три дні рекрутингової кампанії отримало понад 2,4 тисячі резюме Міноборони за три дні рекрутингової кампанії отримало понад 2,4 тисячі резюме
В Україну вже прибувають перші партії боєприпасів у рамках В Україну вже прибувають перші партії боєприпасів у рамках "чеської ініціативи"
Сьогодні стартує Саміт миру у Швейцарії: Хто приїде, чого від нього чекати та інші деталі Сьогодні стартує Саміт миру у Швейцарії: Хто приїде, чого від нього чекати та інші деталі
ISW про ISW про "мирну ініціативу" Путіна: Диктатор намагається схилити Захід до поступок