USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Польща планує вдвічі збільшити свою армію, – Качинський

Водночас уряд зміцнює кордон, зводячи загородження на кордоні з Білоруссю
Польща армія

Польська армія

Джерело: відкриті джерела

Польща має намір вдвічі збільшити розмір своєї армії. Про це заявив віцепрем'єр Ярослав Качинський.

Так, політик відвідав польсько-білоруський кордон та повідомив, що уряд відновлює військові частини та створює нові.

"Армія, яка раніше складалася лише з трьох дивізій, матиме шість дивізій і згодом, ймовірно, з'явиться запасна дивізія", – сказав Качинський.

Віцепрем'єр зазначив, що водночас уряд зміцнює кордон, зводячи загородження на кордоні з Білоруссю та створюючи різні види електронних перепон для захисту кордону.

Що передувало?

Нещодавно міністр оборони Польщі Маріуш Блащак доручив перемістити польські війська із заходу на схід країни через можливі загрози, пов'язані з "навчаннями" групи "Вагнера" у Білорусі. Про це говорив секретар Комітету з безпеки Збігнєв Гоффман агентству PAP.

"Навчання або спільні навчання білоруської армії та групи "Вагнера", безсумнівно, є провокацією", – стверджував Гоффман.

Разом з тим у Міноборони Польщі після звісток про навчання вагнерівців на прикордонному полігоні в Білорусі уточнили, що стежать за ситуацією і кордони Польщі у безпеці.

Водночас до складу Війська польського після 18-річної перерви повертається ракетно-артилерійський підрозділ. Про це заявив глава Міністерства оборони Маріуш Блащак після підписання рішення про створення Академії HIMARS і 1-ї ракетної бригади, повідомляє Dziennik Gazeta Prawna.

Блащак у четвер, 27 липня, у селі Києво (Куявсько-Поморське воєводство) взяв участь у церемонії підписання рішення про створення Академії HIMARS і 1-ї ракетної бригади, а також у ракетних навчаннях з використанням пускової установки HIMARS.

"Через 18 років до польської армії повертається ракетно-артилерійський підрозділ", – сказав очільник Міністерства оборони.

Новини за темою: Польща таємно передала Україні близько 10 вертольотів Мі-24, - WSJ
Читайте також:
У НАТО очікують, що Україна і Польща зможуть вирішити конфлікт У НАТО очікують, що Україна і Польща зможуть вирішити конфлікт
Україна не вважає польське розслідування щодо падіння ракети у Пшеводуві завершеним, - ЗМІ Україна не вважає польське розслідування щодо падіння ракети у Пшеводуві завершеним, - ЗМІ
У Польщі офіційно заявили, що ракета, яка минулого року впала на територію села Пшеводув, була українською У Польщі офіційно заявили, що ракета, яка минулого року впала на територію села Пшеводув, була українською
Польща підготувала для українського зерна транзитні коридори, – Дуда Польща підготувала для українського зерна транзитні коридори, – Дуда