USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 1 3 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Польща вперше за 18 років створює у війську ракетний підрозділ

У 2005 році в країні була розформована остання ескадрилья, оснащена пострадянським озброєнням, – ракетами "Точка"
Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак
Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак
Джерело: відкриті джерела

До складу Війська польського після 18-річної перерви повертається ракетно-артилерійський підрозділ. Про це заявив глава Міністерства оборони Польщі Маріуш Блащак після підписання рішення про створення Академії HIMARS і 1-ї ракетної бригади, повідомляє Dziennik Gazeta Prawna.

Блащак в четвер, 27 липня, у селі Києво (Куявсько-Поморське воєводство) взяв участь у церемонії підписання рішення про створення Академії HIMARS і 1-ї ракетної бригади, а також у ракетних навчаннях з використанням пускової установки HIMARS.

"Через 18 років до польської армії повертається ракетно-артилерійський підрозділ", – сказав очільник Міністерства оборони.

Він нагадав, що у 2005 році була розформована остання ескадрилья, оснащена пострадянським озброєнням, – ракетами "Точка", дальність дії яких становить 70 кілометрів. "Сьогодні ми побачили в дії HIMARS, дальність дії яких становить до 300 кілометрів", – наголосив він.

За його словами, це означає, що польська армія має можливість вести вогонь на великі відстані. "Це надзвичайно важливо для стримування агресора. Ми усвідомлюємо, що HIMARS в руках українців є ефективною зброєю для зупинки російського вторгнення", – додав Блащак.

При цьому уточнив, що завданням польської влади є оснащення польської армії зброєю, яка є ефективною і перевіреною для стримування агресора, – "зброєю, яка змусить Росію не наважуватися на вторгнення в Польщу". 

Читайте також:
У НАТО очікують, що Україна і Польща зможуть вирішити конфлікт У НАТО очікують, що Україна і Польща зможуть вирішити конфлікт
Україна не вважає польське розслідування щодо падіння ракети у Пшеводуві завершеним, - ЗМІ Україна не вважає польське розслідування щодо падіння ракети у Пшеводуві завершеним, - ЗМІ
У Польщі офіційно заявили, що ракета, яка минулого року впала на територію села Пшеводув, була українською У Польщі офіційно заявили, що ракета, яка минулого року впала на територію села Пшеводув, була українською
Болгарія офіційно схвалила передачу Україні ракет С-300 Болгарія офіційно схвалила передачу Україні ракет С-300