USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

Поляки почали блокувати пасажирські автобуси на кордоні. Україна терміново звернулася до Польщі

В Мінінфраструктури кажуть, що ситуація на кордоні стає ще більш критичною
Кордон

Польща заявить до ЄС зміни про транспортний безвіз з Україною

Джерело: відкриті джерела

У мережі з'явилося відео, як натовп польських протестувальників на кордоні блокував проїзд автобусів із пасажирами. У зв'язку з цим українська сторона провела термінові переговори з польськими колегами, повідомляє Мінінфраструктури.

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков поговорив з головою Бюро нацбезпеки Польщі Яцеком Сєвєрою щодо неприпустимості блокади кордону, зокрема пасажирського транспорту.

"Блокування кордону – це пряма загроза безпеці країни, що обороняється. Подібні дії негативно впливають на наше протистояння спільному ворогу на ім'я Росія. Жінки і діти, які шукали притулку від війни і через різні причини повертаються додому, не можуть ставати заручниками бізнес-інтересів", – заявив Кубраков.

Ситуація на кордоні

Як зазначили в Мінінфраструктури в розмові з польськими колегами, ситуація на кордоні стає ще більш критичною.

"Наразі з польського боку кордону заблоковано шість пунктів пропуску. Найкритичніша ситуація на пункті пропуску "Ягодин – Дорогуськ", де взагалі припинився рух вантажного транспорту. Там не пропускаються гуманітарні, швидкопсувні вантажі та паливо. Це прямий вплив на нашу обороноздатність. Також через цей пункт пропуску з України не можуть виїхати порожні вантажівки, які прямують за критично необхідними товарами", – розповів заступник голови Мінінфраструктури Сергій Деркач.

Наразі, за даними Держприкордонслужби, польські фермери продовжують обмежувати рух для вантажівок автодорогами, що ведуть через пункти пропуску "Дорогуськ – Ягодин", "Гребенне – Рава-Руська", "Медика – Шегині", "Зосін – Устилуг", "Довгобичів – Угринів" і "Корч – Краковець".

Станом на ранок 19 лютого у черзі на кордоні стоять близько 2900 вантажівок.

Нагадаємо, посольство України в Польщі звернулося до місцевої поліції через розсипане польськими фермерами зерно з українських вантажівок, які рухалися транзитом до Литви. Поліція вже відкрила провадження. 

Читайте також:
"Куб", "Osa-P" та "С-125 Newa SC": Ракети до яких систем ППО може передати Україні Польща?
Уряд виділив ще 3,88 млрд гривень на будівництво фортифікаційних споруд Уряд виділив ще 3,88 млрд гривень на будівництво фортифікаційних споруд
Польща може передати Україні радянські ракети для ППО, – Дуда Польща може передати Україні радянські ракети для ППО, – Дуда
Польща планує скасувати частину виплат для українських біженців Польща планує скасувати частину виплат для українських біженців