USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 6 3 7 0 (+1300)
USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65

Поки будівництво метро на Виноградар затягується, мешканці масиву залишаються без надійного укриття, – депутатка

депутатка Київської міської ради Лілія Пашинна
депутатка Київської міської ради Лілія Пашинна в ефірі UWN
Джерело: відкриті джерела

Київське метро залишається поки одним з найкращих та найбезпечніших видів укриттів. Проте, на жаль, мешканці столичного масиву Виноградар досі не можуть ним скористатися. Таку думку в ефірі UWN висловила депутатка Київської міської ради Лілія Пашинна.

"Ці станції ("Мостицька" та "Проспект Правди", – ред.) на Виноградарі мали бути збудовані ще у 2020 році. Проте термін будівництва продовжили ще до 2027 року", – зазначила вона.

Водночас Пашинна скептично поставилася до озвучених місцевою владою термінів, бо цьогоріч передбачено корегування проєкту та вже на місці будівництва виникли певні проблема з геодезією.

"Тому ми розуміємо, що після коригування проєкту потрібно здійснювати роботи. Навіть, якщо проєкт приймуть зараз, до Нового року неможливо буде його скоригувати... На жаль, в місцевої влади немає бажання розвивати сферу громадського транспорту", – вважає Пашинна. 

Розкрадання на гілці

У лютому 2020 року СБУ викрила механізм заволодіння бюджетними коштами, виділеними на будівництво метрополітену на житловий масив Виноградар у Києві.

У листопаді 2021 року Київська прокуратура повідомила, що хоче стягнути з підрядника будівництва метро на Виноградар "Київметробуд" 183 мільйони гривень через те, що компанія використовувала гроші не за призначенням, поклавши на депозит 1,5 мільярда гривень.

Новини за темою: У Києві придатними є менше 10% всіх укриттів, а не 60%, як повідомляють офіційно, – депутатка

У середині січня 2020 року в ПАТ "Київметробуд" заявили, що термін завершення будівництва станцій метро "Мостицька" та "Проспект Правди" відкладається на кілька місяців, можливо, навіть на рік. Після цього мер столиці Віталій Кличко заспокоїв, що будівництво метро на Виноградар іде за графіком.

Згодом стало відомо, що Печерський райсуд Києва арештував банківські рахунки "Київметробуду" в рамках кримінального провадження для запобігання шахрайському заволодінню бюджетними коштами посадовими особами цього ПАТ та підконтрольних підприємств під час будівництва ділянки Сирецько-Печерської лінії метро від станції "Сирець" на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі.

Новини за темою: Влада Києва хотіла закупити нагородні годинники на 5 млн гривень, але в підсумку скасувала замовлення

Вартість будівництва двох станцій – близько 6 млрд гривень, з них місто уже виділило 4 млрд гривень. Планується, що дві нові станції перевозитимуть понад 90 тисяч пасажирів на добу. Довжина ділянки метро для двох нових станцій – 3,7 кілометра.

Читайте також:
Перетворити на символ ЛГБТ або веселку над водою: В УІНП розповіли про можливе майбутнє колишньої Арки дружби народів у Києві Перетворити на символ ЛГБТ або веселку над водою: В УІНП розповіли про можливе майбутнє колишньої Арки дружби народів у Києві
У Києві можуть продовжити відключення світла до ранку 17 травня: Дефіцит в енергосистемі – значний У Києві можуть продовжити відключення світла до ранку 17 травня: Дефіцит в енергосистемі – значний
На реконструкцію парку На реконструкцію парку "Наталка" в Києві виділили 20 млн гривень
Нині до київського ТЦК доставили понад дві тисячі ухилянтів Нині до київського ТЦК доставили понад дві тисячі ухилянтів