USD
НБУ
38.21
Готівка
38.55
EUR
НБУ
41.30
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 4 6 8 0 (+920)
USD
НБУ
38.21
Готівка
38.55
EUR
НБУ
41.30
Готівка
41.90

Плюс 400 тис. кубів газу на добу: В Україні ввели в експлуатацію нові свердловини

"Укргазвидобування" ввело в експлуатацію три свердловини: дві з них – нові, третя – відновлена з ліквідаційного фонду
газ, газові труби_2
Джерело: Уніан

За підсумками листопаду в Україні було запущено в роботу три свердловини, які разом дають більш як 400 тис. кубів газу на добу.

В "Укргазвидобування" зазначають, що дві з введених в експлуатацію – нові свердловини, третя – відновлена з ліквідаційного фонду.

"Для підтримання та збільшення видобутку ми застосовуємо різноманітні методи, завдяки яким отримуємо результат у кубометрах газу, що зараз є вкрай необхідним нашій країні. Розвідувальне та експлуатаційне буріння, переінтерпретація даних, перегляд діючого і ліквідованого фонду – це частина роботи заради досягнення спільної мети", – коментує Олег Толмачев, т. в. о. генерального директора "Укргазвидобування".

Нові свердловини

У компанії розповіли, що одну нову розвідувальну свердловину пробурено на нещодавно відкритому родовищі. Місце для буріння фахівці визначили на підставі проведених раніше 3D-сейсморозвідувальних досліджень.

Іншу нову оціночно-експлуатаційну свердловину пробурено на "старому" родовищі, яке експлуатують вже понад 50 років.

"Фахівці-розробники УкрНДІгазу та департаменту розробки виконали глибокий аналіз стану розробки, оцінили залишковий потенціал газоконденсатних покладів і визначили місце для нової свердловини", – додають у відомстві.

А от відновлена свердловина перебувала в ліквідаційному фонді впродовж 35 років. Втім, фахівці компанії визначили перспективність реліквідації свердловини та подальшого проведення гідравлічного розриву пласта. Як результат – після успішних робіт вдалося отримати високий дебіт.

Додамо, що у листопаді Україна запустила свердловину на родовищі у Карпатах, яке вважалося виснаженим. Однак це "виснажене" родовище встановило рекорд і дало понад 200 тис. куб. м газу на добу.

Запаси газу

Як відомо, в листопаді голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов зазначав, що цьогоріч "Нафтогазу" вдалося наростити видобуток газу на 7%. Завдяки цьому прийдешній опалювальний період Україна проходитиме на видобутому на нашій території ресурсі.

До цього повідомлялося, що загальний обсяг природного газу в підземних сховищах сягнув 14,7 млрд кубометрів. Зважаючи на ці цифри, можна говорити про те, що країна має достатньо газу для проходження опалювального сезону.

Читайте також:
Сахалінське родовище газу в Україні майже виснажене, – керівник Сахалінське родовище газу в Україні майже виснажене, – керівник "Укрнафтобуріння"
Через блокаду кордону в Україні подорожчає автогаз Через блокаду кордону в Україні подорожчає автогаз
ЄС не бачить потреби продовжувати контракт на транзит російського газу через Україну ЄС не бачить потреби продовжувати контракт на транзит російського газу через Україну
ЄС готується припинити транзит російського газу через Україну, – Bloomberg ЄС готується припинити транзит російського газу через Україну, – Bloomberg