За підсумками листопаду в Україні було запущено в роботу три свердловини, які разом дають більш як 400 тис. кубів газу на добу.
В "Укргазвидобування" зазначають, що дві з введених в експлуатацію – нові свердловини, третя – відновлена з ліквідаційного фонду.
"Для підтримання та збільшення видобутку ми застосовуємо різноманітні методи, завдяки яким отримуємо результат у кубометрах газу, що зараз є вкрай необхідним нашій країні. Розвідувальне та експлуатаційне буріння, переінтерпретація даних, перегляд діючого і ліквідованого фонду – це частина роботи заради досягнення спільної мети", – коментує Олег Толмачев, т. в. о. генерального директора "Укргазвидобування".
Нові свердловини
У компанії розповіли, що одну нову розвідувальну свердловину пробурено на нещодавно відкритому родовищі. Місце для буріння фахівці визначили на підставі проведених раніше 3D-сейсморозвідувальних досліджень.
Іншу нову оціночно-експлуатаційну свердловину пробурено на "старому" родовищі, яке експлуатують вже понад 50 років.
"Фахівці-розробники УкрНДІгазу та департаменту розробки виконали глибокий аналіз стану розробки, оцінили залишковий потенціал газоконденсатних покладів і визначили місце для нової свердловини", – додають у відомстві.
А от відновлена свердловина перебувала в ліквідаційному фонді впродовж 35 років. Втім, фахівці компанії визначили перспективність реліквідації свердловини та подальшого проведення гідравлічного розриву пласта. Як результат – після успішних робіт вдалося отримати високий дебіт.
Додамо, що у листопаді Україна запустила свердловину на родовищі у Карпатах, яке вважалося виснаженим. Однак це "виснажене" родовище встановило рекорд і дало понад 200 тис. куб. м газу на добу.
Запаси газу
Як відомо, в листопаді голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов зазначав, що цьогоріч "Нафтогазу" вдалося наростити видобуток газу на 7%. Завдяки цьому прийдешній опалювальний період Україна проходитиме на видобутому на нашій території ресурсі.
До цього повідомлялося, що загальний обсяг природного газу в підземних сховищах сягнув 14,7 млрд кубометрів. Зважаючи на ці цифри, можна говорити про те, що країна має достатньо газу для проходження опалювального сезону.