USD
НБУ
41.20
Готівка
41.50
EUR
НБУ
44.68
Готівка
45.20
Втрати орків: 5 7 2 3 0 0 (+950)
USD
НБУ
41.20
Готівка
41.50
EUR
НБУ
44.68
Готівка
45.20

Парламентський комітет підтримав перейменування Новомосковська, Южноукраїнська та ще 26 населених пунктів

Тепер проєкти постанов мають винести на розгляд ВРУ
Новомосковськ
Новомосковськ
Джерело: відкриті джерела

Парламентський комітет підтримав перейменування 28 населених пунктів Дніпропетровської та Миколаївської областей, назви яких містять символіку російської імперської політики або не відповідають стандартам державної мови. Зокрема, ідеться про міста Новомосковськ та Южноукраїнськ, зазначили в Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України.

"На засіданні Комітет розглянув пропозиції органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій та рекомендації Українського інституту національної пам’яті й Національної комісії зі стандартів державної мови щодо перейменування деяких населених пунктів Дніпропетровщини та Миколаївщини", – йдеться в повідомленні.

Також члени комітету підтримати перейменування 28 населених пунктів.

Тепер проєкти постанов мають винести на розгляд Верховної Ради.

Що передувало?

23 січня депутати міської ради проголосували за нову назву для міста Новомосковськ, що на Дніпропетровщині. Під час сесії міськради Новомосковська 21 з 28 депутатів віддали голос за варіант Нова Самарь, йшлося на сайті міськради.

На голосування також виносили варіант Самар. Тепер нову назву міста має затвердити Верховна Рада.

Раніше 51,43% містян проголосували за назву Новосамарськ, а 41,65% – за Самар.

"Подати на розгляд Верховної Ради України пропозицію про перейменування міста Новомосковськ Дніпропетровської області на місто Нова Самарь. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову постійну комісію міської ради з питань місцевого самоврядування, депутатської етики, законності та правопорядку", – говорив міський голова Новомосковська Сергій Рєзнік, назвавши рішення "історичною подією".

Чиновник додавав, що на розгляд виносили й інші назви – Самар та Присамарськ.

Декомунізація в Україні

Нагадаємо, війна в Україні триває з 2014 року. 24 лютого 2022 року відбулося повномасштабне вторгнення РФ на територію України. Тому не дивно, що в українському суспільстві зростає ненависть до всього, що пов'язано з країною-окупантом.

З вересня минулого року Міністерство культури та інформаційної політики України ініціювало урядове рішення щодо вилучення пам’ятників Пушкіну, Щорсу та іншим російським діячам з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення. 

Раніше ми повідомляли, що Полтавська область разом з Харківською опинилися на п’ятому місці у всеукраїнському рейтингу з демонтованих російських та радянських символів.

Читайте також:
Рада розгляне законопроєкт про економічне бронювання у серпні-вересні Рада розгляне законопроєкт про економічне бронювання у серпні-вересні
Рада пішла на канікули, однак збереться, коли треба буде проголосувати за заборону УПЦ МП Рада пішла на канікули, однак збереться, коли треба буде проголосувати за заборону УПЦ МП
Дніпропетровщина та Житомирщина стали лідерами за кількістю порушень графіків відключення світла Дніпропетровщина та Житомирщина стали лідерами за кількістю порушень графіків відключення світла
Нардепи декриміналізували крадіжки вартістю до 3028 гривень Нардепи декриміналізували крадіжки вартістю до 3028 гривень