USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 9 3 6 9 0 (+1400)
USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50

Парламент Грузії провалив імпічмент президентці

Згідно з регламентом парламенту Грузії, вдруге оголосити імпічмент президентці він уже не зможе
Зурабішвілі
Саломе Зарубішвілі
Джерело: відкриті джерела

Парламент Грузії у середу, 18 жовтня, не зміг ухвалити імпічмент президентці Саломе Зурабішвілі. "За" проголосували 86 депутатів, "проти" – один. Про це повідомляє "Эхо Кавказа".

Для відсторонення Зурабішвілі потрібно було набрати 100 голосів. До парламентської більшості "Грузинської мрії" та "Сили народу" входять 85 депутатів. Майже усі опозиційні чиновники, за винятком "Європейських соціалістів", напередодні оголосили, що не підтримають імпічмент.

Зазначається, що опозиція вважає процес імпічменту намаганням правлячої партії країни "Грузинська мрія" зірвати процес надання Грузії статусу кандидату на вступ до Євросоюзу наприкінці цього року.

Голосування відбувалось таємно, на засіданні була присутня особисто президентка.

Згідно з регламентом парламенту Грузії, вдруге оголосити імпічмент президентці він уже не зможе.

Що відбувається у Грузії?

Все почалось 15 травня. Тоді влада Грузії видала дозвіл російській авіакомпанії "Азімут" на відновлення регулярних рейсів до Тбілісі. Зокрема, авіакомпанія Georgian Airways отримала дозвіл від Агентства цивільної авіації Грузії на пряме авіасполучення з Росією. Перший рейс відбувся 20 травня і триватиме з частотою сім разів на тиждень.

Тим часом президентка Саломе Зурабішвілі, яка має обмежені повноваження і чия позиція ще не означає позицію офіційного Тбілісі, рішення Путіна засудила.

"Чергова російська провокація! Відновлення прямого авіасполучення та скасування візового режиму з Грузією неприйнятні, поки Росія продовжує агресію в Україні та окупує нашу територію", – написала вона у Twitter.

Після цього стало відомо, що глава Грузії планувала серію візитів, зокрема, до країн ЄС, однак уряд Грузії не погодив президентці робочі поїздки за кордон. Представники уряду аргументували своє рішення тим, що, згідно з Конституцією, зовнішня політика є прерогативою уряду. 

Теги: Грузія
Читайте також:
Президентка Грузії запропонувала відкласти дату набуття чинності закону про Президентка Грузії запропонувала відкласти дату набуття чинності закону про "іноагентів"
Протести у Грузії: В Мін'юсті країни припустили, що за нападами на активістів можуть стояти самі організатори  Протести у Грузії: В Мін'юсті країни припустили, що за нападами на активістів можуть стояти самі організатори
"Найцікавіше почнеться після вето": Політолог стосовно законопроєкту про "іноагентів" у Грузії
У Тбілісі під час протестів проти закону про У Тбілісі під час протестів проти закону про "іноагентів" побили лідерів опозиції