USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

"Оманливі" вимоги бойовиків: Ізраїль зупинив переговори з ХАМАСом

Щодо можливого "одностороннього визнання" палестинської держави прем'єр Ізраїлю сказав, що це стане "найбільшою нагородою для тероризму"
Ізраїль

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що подальші переговори з ХАМАСом про припинення вогню з метою звільнення ізраїльських заручників із Гази є безглуздими. Вимоги бойовиків чиновник назвав "маячнею", пише Reuters.

Переговори за посередництва Єгипту і Катару, метою яких було досягнути припинення вогню в Газі та звільнити понад 100 ізраїльських заручників, яких утримують на контрольованій ХАМАСом території, не принесли результатів.

"Ми нічого не отримали, окрім безглуздих вимог від ХАМАСу. Ці вимоги включають припинення війни й надання ХАМАСу спокою, звільнення тисяч убивць з ізраїльських в'язниць і навіть вимоги залишити святе місце в Єрусалимі (відоме як Храмова гора)", – пояснив Нетаньягу.

Щодо можливого "одностороннього визнання" палестинської держави прем'єр сказав, що це стане "найбільшою нагородою для тероризму".

Посадовець також  уточнив, що Ізраїль не піддасться "міжнародному диктату" щодо угоди про державність із палестинцями, якої, за його словами, можна досягнути лише шляхом прямих переговорів без попередніх умов.

"Не погодимося на менше, ніж повне припинення бойових дій, виведення ізраїльських військ з Гази, а також на звільнення палестинських в'язнів, які відбувають тривалі терміни ув'язнення в ізраїльських в'язницях", – повідомив лідер угруповання ХАМАС.

Нетаньягу каже, що ці вимоги означатимуть поразку Ізраїлю, тож ніхто на таке не збирається погоджуватися.

Новини за темою: Перемир'я закінчилось: ХАМАС порушив режим припинення вогню

Війна в Ізраїлі

На початку жовтня бойовики ХАМАСу розпочали масштабне вторгнення до Ізраїлю – вбивали та викрадали як військових, так і мирних жителів. У відповідь Ізраїль оголосив військову операцію проти бойовиків "Залізні мечі".

У її межах ЦАХАЛ розширив наземну операцію у Секторі Гази. У регіон ввели війська та техніка. За даними Сил оборони Ізраїлю, ХАМАС втратив контроль над північною частиною Сектора Гази, тому що десятки тисяч людей перейшли на південну сторону.

Згодом міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант заявив, що Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) переходить до наступного етапу наземної операції у місті Газа в Секторі Гази. За його словами, армія виявила важливі знахідки в лікарні Шифа, яку терористи ХАМАСу використовували як одну зі своїх військових баз. 

Пізніше спецслужби встановили, що бойовики ХАМАСу мали намір розв'язати велику війну проти Ізраїлю. За допомогою робітників із Сектора Гази, які працювали в Ізраїлі, терористична група отримувала інформацію про місця, які пізніше зазнали нападу з боку ХАМАСу.

Читайте також:
У Конгресі США терміново проголосують підтримку Ізраїлю: Чого чекати Україні У Конгресі США терміново проголосують підтримку Ізраїлю: Чого чекати Україні
Іран випустив по Ізраїлю майже 200 безпілотників та понад 150 ракет - хронологія нічної атаки Іран випустив по Ізраїлю майже 200 безпілотників та понад 150 ракет - хронологія нічної атаки
Німеччина закликала своїх громадян не їхати до Ізраїлю та покинути Іран Німеччина закликала своїх громадян не їхати до Ізраїлю та покинути Іран
США – проти атак на російські НПЗ. Глава Пентагона порадив Україні обирати інші цілі США – проти атак на російські НПЗ. Глава Пентагона порадив Україні обирати інші цілі