USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 0 5 0 (+710)
USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90

Нова спеціальність: В Україні готуватимуть "кухарів закладу освіти"

Такі зміни передбачає реформа шкільного харчування
Харчування дітей у школах
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

В Україні відкриють набір на навчання за спеціальністю "кухар закладу освіти". Воно розпочнеться у вересні на базі закладів професійно-технічної освіти. Про це розповіла генеральна директорка директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки Ірина Шумік під час регіонального форуму "Реформа шкільного харчування – пріоритетний та свідомий вибір Житомирщини".

"Реформа шкільного харчування здійснюється досить системно. Зрозуміло, що, встановивши нове обладнання, але не надавши відповідні інструменти, навички, можливості, матеріали тим, хто безпосередньо щоденно готує їжу, успіх цієї реформи буде сумнівним", – наголосила вона.

Саме тому, як зазначила Шумік, МОН разом з Офісом реформ Кабінету міністрів працює над впровадженням нової професії "кухар закладу освіти". За її словами, наразі вже затвердили програму підвищення кваліфікації. Вона дозволить отримати всі необхідні навички роботи на новому обладнанні та з новими рецептами.

Нагадаємо, всі освітні заклади країни, розміщені на захід від Києва, мають до вересня вийти у формат навчання офлайн. Це означатиме необхідність переходити на кілька змін, навчання вечорами, але офлайн-навчання для Міносвіти є пріоритетом.

У Міністерстві освіти й науки України затвердили календарний план проведення НМТ-2024. Вступники складатимуть мультипредметний тест з 14 травня до 25 червня під час основної сесії та з 11 до 19 липня – додаткової.

Теги: освіта
Читайте також:
Завдання ЗНО (чи НМТ) з 2025 року мають укладати за новим правописом. Чи будуть труднощі у вступників? Завдання ЗНО (чи НМТ) з 2025 року мають укладати за новим правописом. Чи будуть труднощі у вступників?
Проєкт і топ: Мовознавиця розповіла, наскільки українці за п'ять років звикли вживати нові слова Проєкт і топ: Мовознавиця розповіла, наскільки українці за п'ять років звикли вживати нові слова
Бізнес залучатимуть до навчального процесу: Опубліковано для обговорення новий законопроєкт про освіту Бізнес залучатимуть до навчального процесу: Опубліковано для обговорення новий законопроєкт про освіту
У У "Дії" з'явилися документи про освіту