USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10
Втрати орків: 4 0 9 0 1 0 (+770)
USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10

НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ

База уже налічує понад 2000 компонентів, які використовують РФ та Іран у різного роду ракетах, БПЛА, системах РЕБ тощо
запчастини
Джерело: Мілітарний

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) оголосило, що запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї. Ця база буде на порталі "Війна і санкції". Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

"База вже налічує понад 2000 компонентів, які використовуються РФ та Іраном у різного роду БПЛА, ракетах, системах радіоелектронної боротьби та багатьох інших видах озброєння та військової техніки.

"Наразі база даних містить інформацію про іноземні компоненти, знайдені у російському та іранському озброєнні, що використовуються РФ протягом повномасштабного вторгнення проти України починаючи з 24 лютого 2022 року", – йдеться у дописі.

Керівник Нацагентства Олександр Новіков наголосив, що тисячі електронних компонентів, які мали б покращувати життя та служити розвитку, Росія та Іран перетворюють на зброю для вбивств.

"Розкриття їхнього шляху від виробника до рук вбивць – масштабна задача для будь-якого державного органу. Але це під силу тисячам журналістів, розслідувачів, митників, банкірів, консультантів та багатьох інших, хто прагне справедливості та миру. Тепер, коли ці дані стали публічними, кожен може зробити свій внесок у глобальну світову безпеку", – заявив голова НАЗК Олександр Новіков.

У Національному агентстві з питань запобігання корупції пояснили, що розділ "Іноземні компоненти у зброї" буде регулярно оновлюватися та удосконалюватися. Так, згодом планують додати можливість підписки на оновлення переліку.

Новини за темою: У Росії закінчуються запчастини для будівництва кораблів, – WSJ

Нагадаємо, у безпілотних літальних апаратах Shahed знайшли запчастини з країн, які є партнерами України. Раніше ми повідомляли, що завдяки схемам з обходу обмежень до Росії за час повномасштабної війни в Україні потрапили деталі літаків Boeing, Airbus та інших компаній вартістю на мільйони доларів. Влада США затримала росіянина і його партнера у справі про обхід санкцій

Читайте також:
Анатомія лютневої люті, або Ми переможемо тільки разом! Анатомія лютневої люті, або Ми переможемо тільки разом!
Українські військові збили модернізований російський А-50У Українські військові збили модернізований російський А-50У
В Україні з’являться тимчасові посвідчення громадянина В Україні з’являться тимчасові посвідчення громадянина
Росія планує у 2024 році виготовити понад 2,7 млн боєприпасів, – розвідка Росія планує у 2024 році виготовити понад 2,7 млн боєприпасів, – розвідка