USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 9 0 2 0 (+1070)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

Налагодили схему продажу автівок на фронт: В Україні затримали 12 учасників міжрегіональної групи

Наразі встановили 22 потерпілих, у тому числі військових та волонтерів
шахраї_3
Шахрайські схеми
Джерело: Офіс Генерального прокурора

Правоохоронці викрили 12 учасників міжрегіональної групи з України, які налагодили шахрайську схему продажу автівок на фронт. Про це поінформували в пресслужбі Офісу генерального прокурора.

За даними слідства, два організатори й четверо активних учасників злочинної схеми наразі відбувають покарання у виправній колонії на Житомирщині за пограбування та крадіжки. Також до складу групи входило шестеро громадян "з волі" у м. Києві, Черкаській, Житомирській та Хмельницькій областях.

"Учасники організованої групи ошукували українських військових та волонтерів, які зверталися до них для придбання автівок. А надалі заволодівали грошима. Для реалізації шахрайської оборудки аферисти розміщували в соціальній мережі оголошення про продаж автомобілів і навіть обіцяли доставити їх на фронт", – йдеться у повідомленні.

Під час телефонних розмов розповідали вигадані історії про те, що їхні родичі також воюють, вони хочуть допомогти воїнам і готові особисто доставити автомобіль до лінії фронту. Натомість як тільки отримували гроші, переставали виходити на звʼязок і зникали.

Далі учасники групи "з волі" отримували гроші на відкриті карткові рахунки, невелику частину залишати собі, а решту пересилали організаторам схеми, які розподіляли кошти між іншими спільниками.

"Фігуранти обіцяли продати авто за цінами, нижчими за ринкові, а також завдяки "легендам" легко входили в довіру до потенційних покупців. Наразі встановили 22 потерпілих, у тому числі військових та волонтерів. Водночас отримані в ході слідства дані свідчать, що їхня кількість значно більша", – додали слідчі.

Правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцем відбування покарання організаторів і активних учасників шахрайської схеми, а також за місцем проживання їхніх спільників. Вилучили "робочі" записи, гроші, мобільні телефони, банківські картки, планшети, носії інформації тощо.

Наразі усім повідомили про підозру в шахрайстві.

Раніше

Служба безпеки України в Первомайську Миколаївської області затримала жінку, яка відрекомендовувалася фахівчинею з пошуку українських військовополонених. Вона брала кошти у сімей бійців, після чого зникала, повідомляє пресцентр СБУ.

За даними слідства, підозрювана обіцяла рідним військовополоненого встановити його місцеперебування та фізичний стан. За свої "послуги" жінка брала до семи тисяч гривень. А втім, вона зникала після отримання коштів, не надававши жодної інформації щодо військового. 

Новини за темою: На Київщині шахрайка за 150 тис. гривень обіцяла "допомогти" повернути людей з полону
Читайте також:
У 2023 році гривню підробляли порівняно мало: На 1 млн припадало дві підроблені банкноти У 2023 році гривню підробляли порівняно мало: На 1 млн припадало дві підроблені банкноти
Рівень шахрайства в Україні минулого року встановив новий антирекорд Рівень шахрайства в Україні минулого року встановив новий антирекорд
Обіцяли обмін: Затримали ділків, які видурювали гроші в родичів українських військовополонених Обіцяли обмін: Затримали ділків, які видурювали гроші в родичів українських військовополонених
Українців попереджають про новий вид шахрайства. Пенсіонерку на Сумщині вже обікрали на 650 тис. гривень Українців попереджають про новий вид шахрайства. Пенсіонерку на Сумщині вже обікрали на 650 тис. гривень