USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40

На українські компанії здійснюються кібератаки: Проблеми спостерігаються у "Нафтогазу", "Укрпошти" і не тільки

Через хакерське втручання в компаніях спостерігаються проблеми з наданням деяких послуг
Кіберзлочинність

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Уранці 25 січня українські компанії потрапили під атаку хакерів. Проблеми спостерігаються у ДК "Нафтогаз", "Укрпошти" і не тільки.

"Нафтогаз"

Як заявили в "Нафтогазі", масштабна кібератака зафіксована на один із дата-центрів, який використовує група їхніх компаній.

У зв'язку з хакерським втручанням вебсайти та кол-центр компанії не працюють.

"Про строки відновлення сервісів повідомимо додатково", – йдеться у дописі "Нафтогазу".

"Укрпошта"

Також про проблеми в IT-системах повідомляє український поштовий оператор "Укрпошта".

Там зазначають, що у відділеннях зараз є можливість видавати посилки та приймати платежі. Однак надання інших послуг поки що недоступне.

"Наші спеціалісти активно працюють над усуненням проблеми та відновленням повноцінної роботи, але це може зайняти деякий час", – заявили в "Укрпошті".

"Укртрансбезпека"

Про подібну проблему зі збоєм роботи дата-центру повідомляють в "Укртрансбезпеці".

"Через технічний збій роботи дата-центру тимчасово відсутній доступ до системи "Шях" та офіційного сайту "Укртрансбезпеки". Технічний відділ вже розв'язує проблему", – йдеться у дописі.

Там обіцяють, що система відновить роботу найближчим часом.

Нагадаємо, оператор мобільного зв'язку "Київстар" у зв'язку з масштабною хакерською атакою звернувся до суду з позовом про втручання в роботу мережі.

Тоді начальник управління кібербезпеки Служби безпеки України Ілля Вітюк розповів, що російські хакери проникли в систему "Київстар" принаймні у травні минулого року і могли викрасти дані абонентів до масштабної атаки 12 грудня.

Як відомо, атака на оператора "Київстар" зруйнувала близько 40% його інфраструктури – знищено багато серверів та даних, що викликало збій у мережі.

Читайте також:
Європол ліквідував міжнародну мережу пропаганди тероризму: Небезпечні сервери вилучили, зокрема, в Україні Європол ліквідував міжнародну мережу пропаганди тероризму: Небезпечні сервери вилучили, зокрема, в Україні
Штучний інтелект і нові функції для iPhone: Apple представила iOS 18 Штучний інтелект і нові функції для iPhone: Apple представила iOS 18
Instagram тестує рекламу, яку не можна пропустити Instagram тестує рекламу, яку не можна пропустити
YouTube Music дозволить шукати музику, наспівуючи її в мікрофон телефону YouTube Music дозволить шукати музику, наспівуючи її в мікрофон телефону