
Україна на урядовому рівні завершила виконання всіх рекомендацій Єврокомісії, які необхідні для початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу. Про це на засіданні уряду заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Заключним моментом у виконанні рекомендацій, за його словами, є ухвалення державної цільової програми "Єдність у розмаїтті". Вона покликана створити умови для реалізації прав і можливостей національних меншин та корінних народів.
Які ще рекомендації ЄК виконані
1. Реформа Конституційного суду.
Україна працює в постійних консультаціях із Венеційською комісією.
2. Перезавантаження Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
3. Посилення інституційної спроможності та незалежності антикорупційних органів.
Один з таких прикладів, за словами Шмигаля, – це урядовий законопроєкт про підвищення незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Крім того, за його словами, нещодавно було обрано нових керівників НАБУ та САП на відкритих конкурсах. Тож група держав проти корупції (GRECO) відзначила суттєвий прогрес України в питаннях запобігання корупції.
4. Напрацювання урядом нормативно-правової бази по боротьбі з відмиванням грошей за стандартами FATF.
5. Виконання рекомендації Венеційської комісії щодо імплементації антиолігархічного закону.
6. Запрацювало законодавство про медіа та рекламу.
7. Розроблені необхідні підзаконні акти на виконання нового закону про національні меншини.
"Очікуємо, що в жовтні Україна отримає позитивну оцінку в межах звіту щодо пакета розширення Євросоюзу. А потім буде голосування Європейської ради, яке відкриє дорогу до переговорів про вступ нашої країни до ЄС", – додав прем'єр-міністр.