USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

ЄС 8 листопада оцінить прогрес України на шляху до членства. Це ключовий етап перед початком офіційних переговорів

А 14-15 грудня вирішиться, чи буде Євросоюз починати офіційні переговори про членство України в євроспільноті
Україна - ЄС

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Європейський Союз 8 листопада надасть офіційну оцінку прогресу України щодо виконання вимог на шляху до членства в європейському співтоваристві. Про це повідомляє Reuters з посиланням на трьох єврочиновників.

Видання зазначає, що саме ця оцінка, яка буде включена до щорічного звіту Єврокомісії, стане ключовою щодо рішення ЄС про початок чи відтермінування офіційних переговорів з Києвом.

Що далі

14–15 грудня відбудеться саміт лідерів Євросоюзу. Очікується що саме на ньому буде прийняте остаточне рішення про те, чи починати офіційні переговори про членство з Україною.

Співрозмовники видання уточнили, що Україна, скоріш за все, отримає позитивну оцінку. Однак не виключено, що може також і піднятися питання про додаткові умови, пов'язані з боротьбою з хабарництвом і правами меншин. На останньому пункті постійно наголошує Угорщина.

Цікаво, що схвальну оцінку крім України також може отримати і Молдова. А от Грузія навряд чи зможе отримати статус офіційного кандидата.

Нагадаємо, вступ до Європейського Союзу дасть Україні право на отримання фінансування у розмірі 186 млрд євро протягом семи років.

Найвідчутнішим буде вплив України на режим сільськогосподарських субсидій ЄС: наша країна може стати найбільшим отримувачем допомоги. Україна також матиме право на отримання 61 млрд євро з фондів Європейського Союзу, які спрямовані на покращення інфраструктури у найбідніших країнах. У такому разі Чехія, Естонія, Литва, Словенія, Кіпр та Мальта більше не матимуть права на це фінансування.

Читайте також:
ЄС наступного тижня спрямує Україні 1,9 млрд євро в рамках Ukraine Facility ЄС наступного тижня спрямує Україні 1,9 млрд євро в рамках Ukraine Facility
Попри відключення світла, попит на електрокари в Україні виріс у 2,1 раза за рік: Які моделі найчастіше завозять Попри відключення світла, попит на електрокари в Україні виріс у 2,1 раза за рік: Які моделі найчастіше завозять
Вступ України до ЄС: Переговори розпочнуться 25 червня Вступ України до ЄС: Переговори розпочнуться 25 червня
ЗМІ повідомили, яку військову допомогу Південна Корея може надати Україні ЗМІ повідомили, яку військову допомогу Південна Корея може надати Україні