USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

ЄС 8 листопада оцінить прогрес України на шляху до членства. Це ключовий етап перед початком офіційних переговорів

А 14-15 грудня вирішиться, чи буде Євросоюз починати офіційні переговори про членство України в євроспільноті
Україна - ЄС
Джерело: відкриті джерела

Європейський Союз 8 листопада надасть офіційну оцінку прогресу України щодо виконання вимог на шляху до членства в європейському співтоваристві. Про це повідомляє Reuters з посиланням на трьох єврочиновників.

Видання зазначає, що саме ця оцінка, яка буде включена до щорічного звіту Єврокомісії, стане ключовою щодо рішення ЄС про початок чи відтермінування офіційних переговорів з Києвом.

Що далі

14–15 грудня відбудеться саміт лідерів Євросоюзу. Очікується що саме на ньому буде прийняте остаточне рішення про те, чи починати офіційні переговори про членство з Україною.

Співрозмовники видання уточнили, що Україна, скоріш за все, отримає позитивну оцінку. Однак не виключено, що може також і піднятися питання про додаткові умови, пов'язані з боротьбою з хабарництвом і правами меншин. На останньому пункті постійно наголошує Угорщина.

Цікаво, що схвальну оцінку крім України також може отримати і Молдова. А от Грузія навряд чи зможе отримати статус офіційного кандидата.

Нагадаємо, вступ до Європейського Союзу дасть Україні право на отримання фінансування у розмірі 186 млрд євро протягом семи років.

Найвідчутнішим буде вплив України на режим сільськогосподарських субсидій ЄС: наша країна може стати найбільшим отримувачем допомоги. Україна також матиме право на отримання 61 млрд євро з фондів Європейського Союзу, які спрямовані на покращення інфраструктури у найбідніших країнах. У такому разі Чехія, Естонія, Литва, Словенія, Кіпр та Мальта більше не матимуть права на це фінансування.

Читайте також:
Rheinmetall почне виробляти бронетехніку в Україні вже в 2024 році Rheinmetall почне виробляти бронетехніку в Україні вже в 2024 році
Без РФ: Асамблея Міжнародної морської організації обрала новий склад своєї Ради Без РФ: Асамблея Міжнародної морської організації обрала новий склад своєї Ради
Ситуація на польсько-українському кордоні: Українські водії починають голодування, а сторони напрацювали план дій Ситуація на польсько-українському кордоні: Українські водії починають голодування, а сторони напрацювали план дій
За 10 місяців 2023 року в Україні сталося майже 20 тис. ДТП із загиблими та травмованими За 10 місяців 2023 року в Україні сталося майже 20 тис. ДТП із загиблими та травмованими