USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40

На початок 2024 року економіка України зросла на 3,5%

Робота українського морського коридору дозволила досягти рекордних обсягів експорту з початку війни
ВВП

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

На початку 2024 року в Україні продовжується тенденція відновлювального зростання. Мінекономіки оцінює зростання ВВП в січні на рівні 3,5% [±1%] порівняно з січнем 2023 року.

"Ключовими факторами підтримки позитивної економічної динаміки на початку року стали зростаючий інвестиційний попит, який генерує бюджет, а також доступність зовнішніх ринків для вітчизняних виробників завдяки розширенню логістичних можливостей", – заявила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, робота українського морського коридору дозволила досягти рекордних обсягів експорту з початку війни. В першу чергу це стосується виробників аграрної і металургійної продукції, підприємств із добування металевих руд.

"Також зняття блокування польськими автоперевізниками польсько-українського кордону з середини місяця позитивно вплинуло як на діяльність експортерів, так і на діяльність виробників, суттєво залежних від імпортної сировини", – пояснила вона.

Через інвестиційний попит на тлі збереження бюджетного фінансування відновлення пошкодженої критичної інфраструктури зростає і будівельна галузь. Також у січні спостерігались позитивні відновлювальні тенденції у галузях сільського господарства та внутрішньої торгівлі, повідомили в Мінекономіки.

Нагадаємо, у січні 2024 року Україна вийшла на рекордний за час широкомасштабного вторгнення показник фізичних обсягів експорту – вітчизняні виробники експортували 12 млн тонн продукції.

Раніше ми писали, що у 2023 році частка агропродовольчої продукції в загальному експорті України збільшилася до 62% у порівнянні з 53% 2022 року, традиційно зберігши лідерство у його товарній структурі й ставши максимальною за часи незалежності нашої держави.

У 2024 році Міністерство економіки України прогнозує зростання ВВП на 4,6%, а інвестицій – на 29,6%. Про це сказала перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Читайте також:
Рік після підриву Каховської ГЕС: Питання відбудови станції і вклад у неї мільярдних інвестицій лишається відкритим Рік після підриву Каховської ГЕС: Питання відбудови станції і вклад у неї мільярдних інвестицій лишається відкритим
В Україні брак робочих кадрів через мобілізацію та міграцію, – Мінекономіки В Україні брак робочих кадрів через мобілізацію та міграцію, – Мінекономіки
В ОПЕК+ погодилися продовжити скорочення нафти до 2025 року В ОПЕК+ погодилися продовжити скорочення нафти до 2025 року
У квітні ВВП України виріс на 4,3%, однак його сповільнюють масовані ракетні обстріли У квітні ВВП України виріс на 4,3%, однак його сповільнюють масовані ракетні обстріли