USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Україна в січні вийшла на рекордний експорт з початку повномасштабної війни

Минулого місяця український експорт був дуже близько до довоєнних показників
Балкери зерно корабель сухогруз _1
Джерело: АМПУ

У січні 2024 року Україна вийшла на рекордний за час широкомасштабного вторгнення показник фізичних обсягів експорту – вітчизняні виробники експортували 12 млн тонн продукції. Про це повідомила перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Також у січні вперше до експортних операцій залучено судно, яке було застраховане від військових ризиків за страховкою UNITY, створеною українським урядом спільно з партнерами.

"Ми дуже близькі до виходу на довоєнні фізичні обсяги експорту. У січні 2024 року Україна експортувала 12 млн тонн продукції. Це всього на два мільйони тонн менше, ніж у довоєнному січні 2022 року. З них 8,7 млн тонн було вивезено морським транспортом", – зазначила Юлія Свириденко.

Новини за темою: Українських підприємців за порушення правил експорту зерна на пів року позбавлятимуть верифікації

Перше судно за страховкою UNITY

Як розповіли в міністерстві, вартість страховки зазначеного судна становила 0,75% вартості судна, що значно дешевше, ніж під час дії BCGI.

"Нормалізація страхового ринку в торгівлі є наріжним елементом відновлення експорту продукції з доданою вартістю. Наша мета вийти не тільки на довоєнні обсяги експорту, а й більшу виручку. Це стане можливим, коли українські експортери зможуть вільно відправляти морем контейнери", – пояснила Свириденко.

Програма страхування суден Unity, яку уряд України реалізує спільно з Marsh McLennan і пулом страхових компаній на чолі з ASCOT, покликана здешевити страхування морських перевезень зерна та інших важливих продовольчих товарів у територіальних водах України, що сприятиме, зокрема, збільшенню обсягів українського експорту.

Загальний обсяг покриття за програмою становить 50 млн доларів. За підрахунками, запропонований механізм страхування дасть змогу здешевити вартість страхування зерна в середньому приблизно на 2,5 відсоткових пункти від вартості страхового тарифу, що своєю чергою дасть змогу зернотрейдерам заощадити близько 100–140 гривень на одній тонні вантажу, а загалом сільськогосподарським товаровиробникам це додатково принесе 4 млрд гривень.

Нагадаємо, у 2023 році частка агропродовольчої продукції в загальному експорті України збільшилася до 62% у порівнянні з 53% 2022 року, традиційно зберігши лідерство у його товарній структурі й ставши максимальною за часи незалежності нашої держави.

Читайте також:
На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікується похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікується похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг
УІНП перегляне питання увічнення Булгакова УІНП перегляне питання увічнення Булгакова
Mastercard приєднається до програми українського кешбеку Mastercard приєднається до програми українського кешбеку
Виробничі можливості українського ВПК утричі більші, ніж бюджет на озброєння, – Камишін Виробничі можливості українського ВПК утричі більші, ніж бюджет на озброєння, – Камишін