USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 4 6 2 0 (+980)
USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85

МВФ доповнив новими маяками програму EFF для України: Що змінилося

Документом визначили три напрями реформування для зменшення корупційних ризиків
МВФ
Джерело: відкриті джерела

Міжнародний валютний фонд (МВФ) оприлюднив оновлений Меморандум після першого перегляду програми розширеного фінансування України EFF, додавши 4 структурні маяки. Про це йдеться у документі, оприлюдненому МВФ у п'ятницю.

Так, до кінця вересня 2023 року Україна має відновити статті Бюджетного кодексу про середньострокове бюджетне планування для підготовки бюджету на 2024 рік.

Крім цього, у Фонді очікують, що до кінця вересня Україна розробить "концептуальну записку" щодо програми "5-7-9" з пропозиціями щодо орієнтації на малі та середні підприємства "шляхом поетапного виключення з програми великих компаній, посиленнямоніторингу та підтримання належних гарантій".

Новини за темою: Австралія виділяє Україні новий пакет допомоги. Що туди входить

Ще один структурний маяк - до кінця жовтня Мінфін разом із Податковою та Митницею мають підготувати плани дій, включаючи короткострокові та середньострокові заходи, які охоплюють ключові сфери реформ. 

Як підкреслили в МВФ, вже визначено три напрями реформування для зменшення корупційних ризиків:

  • реформа кадрової та компенсаційної політики;
  • покращення оперативного управління митницею з центрального апарату;
  • перенесення верифікації/перевірки митних документів з пунктів перетину кордону до внутрішніх офісів.

Також структурний маяк стосується "Оператора ГТС України" - до кінця жовтня 2023 року Україна зобов'язалась обрати та призначити наглядову раду для "Оператора ГТС". При цьому до кінця липня має завершитись передача акцій ОГТСУ безпосередньо Міністерству енергетики та ухвалення нового статуту компанії.

Новини за темою: Євросоюз виділить Україні ще 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги

Крім цього, МВФ включив повторно два маяки, які Україна мала виконати до першого перегляду програми: ухвалити законопроєкт про податкові зміни та адміністрування (законопроєкт №8401), новий дедлайн - кінець липня; та оновити і опублікувати Середньострокову стратегію управління боргом, новий дедлайн - кінець жовтня.

При цьому у МВФ відзначили, що Україна вже виконала 5 пунктів.

Фінансування МВФ

Наразі Україна отримала вже 3,59 млрд доларів від МВФ.

31 березня виконавча рада Міжнародного валютного фонду затвердила чотирирічний пакет фінансування в розмірі 15,6 млрд доларів для України. Він є частиною великого пакета підтримки від країн G7 на суму 115 млрд доларів протягом дії програми.  

23 травня в Україні розпочала свою роботу місія Міжнародного валютного фонду, щоб оцінити перші результати щодо виконання умов чотирирічної програми розширеного фінансування.

Теги: МВФ
Читайте також:
Представники МВФ прибули до Києва для переговорів: Починають зустрічі з представниками влади Представники МВФ прибули до Києва для переговорів: Починають зустрічі з представниками влади
Україна отримала 2,2 млрд доларів від МВФ Україна отримала 2,2 млрд доларів від МВФ
Після закінчення війни Україна повинна буде підвищити тарифи на газ і світло, – меморандум МВФ Після закінчення війни Україна повинна буде підвищити тарифи на газ і світло, – меморандум МВФ
МВФ офіційно оголосив про виділення Україні ще одного траншу на 2,2 млрд доларів МВФ офіційно оголосив про виділення Україні ще одного траншу на 2,2 млрд доларів