USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 7 8 3 0 (+870)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Музей у Нідерландах скасував борги за зберігання "скіфського золота": Артефакти незабаром повернуться в Україну

В Україну повернуться артефакти з колекцій кримських республіканських установ
Скіфське золото
Джерело: відкриті джерела

Міністерство культури та музей Алларда Пірсона (археологічний музей Амстердамського університету) в Нідерландах домовились про повернення "скіфського золота" в Україну. При цьому борги за зберігання артефактів скасували. Про це заявило Міністерства культури та інформаційної політики України.

Зазначається, що експонати з 2014 року експонувалися на виставці "Крим – золотий острів у Чорному морі" в Нідерландах. Музейні предмети включають колекції кримських республіканських установ: Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник і Національного заповідника "Херсонес Таврійський". У Мінкультури також висловили вдячність музею Алларда Пірсона за зберігання колекцій протягом дев’яти років, а також за рішення Нідерландської сторони не стягувати витрати за зберігання музейних експонатів.

"Повернення артефактів особливого історичного та культурного значення – це знаковий та багатогранний процес. Він об’єднує правові, музейні, дипломатичні та логістичні аспекти. Ми з нетерпінням чекаємо повернення колекцій, одна з яких відома як "скіфське золото", додому в Україну", – зазначив т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Новини за темою: У Мадриді зловмисники хотіли продати "скіфське золото" з України на понад 60 млн євро. Їх затримали

Що цьому передувало

На початку 2014 року колекцію "скіфського золота" з музею в Києві та чотирьох музеїв Криму відправили на виставку в Амстердамі. Вона мала проходити з лютого по серпень в археологічному музеї Алларда Пірсона. Після окупації Криму РФ, що сталася вже після відкриття виставки, виникло питання про те, кому повертати колекцію – 565 музейних предметів загальною страховою вартістю 10 млн доларів.

На частину колекції, що належить кримським музеям, після окупації заявила свої права РФ. Україна зі свого боку заявила, що експонати не можуть бути повернуті на окуповану територію, яка тимчасово перебуває не під українським контролем, і мають бути передані безпосередньо Україні.

У грудні 2016 року Окружний адміністративний суд Амстердама визнав права України на колекцію і постановив передати її до Києва. У жовтні 2021 року Апеляційний суд Амстердама підтвердив рішення суду першої інстанції. Після чого у січні минулого року "Кримські музеї" подали касацію на рішення Апеляційного суду.

Влітку цього року ми повідомляли, що Україна веде перемовини з Нідерландами, щоб безоплатно отримати назад колекцію "скіфського золота". Згодом у жовтні т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв заявив, що колекція "скіфського золота", яка була виставлена в музеї в Нідерландах у той час, коли Росія окупувала Крим у 2014 році, вже найближчим часом повернеться в Україну.

Читайте також:
У Києво-Печерській лаврі представили колекцію У Києво-Печерській лаврі представили колекцію "скіфського золота". Фото, відео
"Скіфське золото" повернулося до України. Фото
У Мадриді зловмисники хотіли продати У Мадриді зловмисники хотіли продати "скіфське золото" з України на понад 60 млн євро. Їх затримали
Повернення Повернення "скіфського золота": Україна хоче отримати колекцію без сплати нідерландському музею за її зберігання