USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

"Скіфське золото" найближчим часом повернеться в Україну, – Мінкульт

До того ж в Україну повернули 14 історичних артефактів, які росіяни викрали з ТОТ
В Україну повернули 14 цінних історичних артефактів, викрадених росіянами
В Україну повернули 14 цінних історичних артефактів, викрадених росіянами
Джерело: Мінкульт

Колекція "Скіфського золота", яка була виставлена в музеї в Нідерландах у той час, коли Росія окупувала Крим у 2014 році, вже найближчим часом повернеться в Україну.  Про це заявив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

"МКІП спільно з партнерами з Нідерландів проводить ряд заходів, які спрямовані на щонайшвидше повернення колекції артефактів в Україну", – зазначив Карандєєв. 

Додамо, що судові баталії навколо скарбів тривали майже дев'ять років. Раніше Верховний суд повністю відмовив у касаційній скарзі музеїв окупованого Росією Криму і залишив в силі рішення апеляції, яке задовольнило усі вимоги України.

"9 червня Верховний суд Нідерландів ухвалив остаточне рішення повернути "Кримське золото" Україні. Він підтвердив рішення апеляції дворічної давності на користь Києва", – уточнили у Мінкульті.

Новини за темою: Повернення "скіфського золота": Україна хоче отримати колекцію без сплати нідерландському музею за її зберігання

Повернення культурних цінностей

До того ж Україна змогла повернути 14 культурних цінностей, які були викрадені російськими загарбниками з тимчасово окупованих територій. Артефакти намагалися незаконно ввезти на територію США. Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України.

У переліку – стародавня зброя від часів енеоліту до середньовіччя.

"Можна образно сказати, що в Україну надійшла партія зброї. Це древня зброя від часів енеоліту до середньовіччя. Міністерством прийнято рішення передати на тимчасове зберігання 14 артефактів Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра", а потім МКІП визначить місце їх експонування", – сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Предмети археології передала американська сторона посольству України в США. Потім МЗС доставило їх в Україну й передало представникам Мінкульту. 

Тепер дослідники мають з’ясувати походження цих предметів.

Які ще предмети вдалося повернути Україні?

В Мінкульті повідомили, що протягом 2022 року його співробітники активно співпрацювали зі Службою зовнішньої розвідки України щодо ідентифікації предметів археології, які були затримані Митно-прикордонною службою Сполучених Штатів.

"За цей час американська сторона затримала понад 20 відправлень з предметами археології. Вони можуть походити з території України та незаконно ввозилися на територію США", – наголосили у відомстві.

Також там нагадали, що на початку березня 2023 року американська сторона передала Україні крем’яну сокиру періоду пізнього енеоліту – ранньої бронзи, дві залізні шаблі та залізний меч доби середньовіччя.

У вересні 2023 року під час візиту президента України Володимира Зеленського до США було передано ще низку археологічних предметів. Церемонія повернення культурних цінностей, викрадених із тимчасово окупованих територій України, відбулася у Вашингтоні.

Читайте також:
Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення
Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм
Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією
На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу