USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Міжнародна федерація бібліотекарів припинила співпрацю з росіянами

Вітчизняні фахівці переконані, російські бібліотекарі значною мірою несуть відповідальність за промивання мізків російському народу
книги література _2

Книжковий арсенал в Києві, 2023 р.

Джерело: Уніан

Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ (International Federation of Library Associations and Institutions – IFLA) припинила відносини з бібліотеками Росії. Про це федерація повідомила у відповіді на лист Української бібліотечної асоціації, з яким та звернулась до IFLA.

У листі Українська бібліотечна асоціація закликала Міжнародну бібліотекарську федерацію припинити співпрацю з російськими бібліотеками і бібліотекарями та призупинити членство Російської бібліотечної асоціації в IFLA.

"Правління Міжнародної федерації підтвердило своє рішення від березня 2022 року про те, що IFLA не братиме участі в жодних заходах, віртуальних чи фізичних, які проводяться в Російській Федерації, доки ситуація з Україною не буде врегульована мирним шляхом", – розповіла "ДМ" представниця України в Європейському регіональному відділенні IFLA Катерина Алєксєєнко. 

У своєму листі Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ зауважила:

  • IFLA засуджує агресію Росії проти України як таку, що суперечить цінностям і роботі бібліотек;
  • IFLA наголошує, що насильницька агресія не є законним засобом досягнення цілей. Це суперечить принципам Статуту ООН і, зокрема, ЮНЕСКО;
  • IFLA продовжує співпрацю з іншими культурними агенціями, щоб допомогти та захистити українські бібліотеки та їхні колекції;
  • IFLA припинила співпрацю з російськими бібліотеками, включаючи Мовний центр IFLA для російської мови.

"Таке рішення ІFLA вкотре показує провідну роль бібліотек у розбудові суспільства – як демократичного, так і тоталітарного. Бібліотекарі, як провідники суспільних змін, несуть відповідальність як за розвиток, так і за деградацію власної держави. Але за бажанням, бібліотеки можуть бути використані для звеличення "людиноненависницького режиму", як у випадку з Росією", – додала представниця.

Що кажуть українські бібліотекарі?

Вітчизняні фахівці переконані, російські бібліотекарі значною мірою несуть відповідальність за промивання мізків російському народу.

Новини за темою: На підтримку книжкової сфери: Німеччина виділяє Україні 900 тис. євро

"Беручи участь у реалізації сучасної державної інформаційної політики РФ, російські бібліотеки стають учасниками формування інформаційного підґрунтя для конструювання викривленої концепції національної пам'яті росіян, згідно з якою Україна, зокрема Крим, є "споконвічно російськими землями", Тарас Шевченко – "вихованець Росії", "Росія – переможець у Другій світовій" війні тощо. Така концепція створює основу не для розвитку держави та національної єдності, а для міждержавних конфліктів", – ідеться у зверненні Української бібліотечної асоціації до ІFLA.

Сертифікати на придбання книжок: Із переліку літератури виключили російських авторів

У листопаді парламент ухвалив проєкт закону №9568, що уточнює діяльність Українського інституту книги з підтримки розповсюджувачів видавничої продукції та надання сертифіката на придбання книг. І передбачає внесення змін до двох законів – "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні" та "Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження".

Тож, це закон, за яким держава видаватиме сертифікати на придбання книг та субсидії на оренду приміщень під книгарні. Крім того, документ виключив із переліку російських авторів книжок, заборонених для ввезення та продажу в Україні, тих, хто помер до початку великої війни або засудив агресію.

Новини за темою: Зеленський підписав закон про заборону ввезення книг із Росії та Білорусі
Читайте також:
УІНП перегляне питання увічнення Булгакова УІНП перегляне питання увічнення Булгакова
Mastercard приєднається до програми українського кешбеку Mastercard приєднається до програми українського кешбеку
Виробничі можливості українського ВПК утричі більші, ніж бюджет на озброєння, – Камишін Виробничі можливості українського ВПК утричі більші, ніж бюджет на озброєння, – Камишін
В ДСНС змінили всі протоколи реагування, – Клименко В ДСНС змінили всі протоколи реагування, – Клименко