USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 5 6 4 0 (+960)
USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90

Зеленський підписав закон про заборону ввезення книг із Росії та Білорусі

Також законом заборонено розповсюдження таких книг
Зеленський підписав
Джерело: Офіс Президента

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про заборону ввезення та розповсюдження російської видавничої продукції. Про це український лідер повідомив у Telegram.

Зазначається, що йдеться про Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України".

"Вважаю закон правильним", – наголосив глава держави.

За словами Зеленського, текст закону було направлено інституціям ЄС для додаткової оцінки того, чи можуть окремі норми закону вплинути на виконання зобов'язань у частині захисту прав меншин, зокрема мовних, у контексті рекомендації висновку Європейської комісії щодо заявки України на членство в Євросоюзі.

При цьому президент доручив уряду відреагувати на рекомендації, які будуть надані Європейською комісією, шляхом внесення до Верховної Ради проєкту відповідних законодавчих змін.

Пояснення Мінкульту

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що ухвалення цього законопроєкту "дозволить захистити сферу українського книговидання і книгорозповсюдження від руйнівного впливу "русского мира", сприятиме зміцненню національної безпеки, утвердженню і поширенню української мови, розвитку національної видавничої індустрії".

Ткаченко подякував президенту за його рішення.

Як пояснив глава відомства, тепер на законодавчому рівні встановиться заборона імпорту видавничої продукції з держави-агресора – Росії, тимчасово окупованих нею територій України та з Білорусі, будуть посилені обмеження на ввезення і розповсюдження видавничої продукції антиукраїнського змісту – це дозволить ефективніше боротися з піратством і захистити український культурний простір.

Що цьому передувало?

Верховна Рада ще 19 червня 2022 року ухвалила закон, що забороняє ввезення та розповсюдження в Україну видавничої продукції з Росії, Білорусі та тимчасово окупованих територій України.

Цим документом:

  • посилюється обмеження щодо ввезення та розповсюдження видавничої продукції антиукраїнського змісту;
  • посилюється недопущення руйнівного впливу Росії на український книжковий ринок зсередини;
  • для видань, виданих мовою держави-агресора, що ввозяться з інших країн, запроваджено дозвільний порядок ввезення, який досі діяв для видань, що ввозяться з Росії.

Протягом року президент України не підписував цей закон, незважаючи на заклики активістів і публічних діячів.

Зеленський пояснив, що Мін'юст і МЗС радили ветувати закон, бо його норми в чинній редакції не відповідають Конституції України щодо гарантій використання інших мов в Україні (ч. 3 ст. 10) і заборони обмежень за мовними ознаками (ч. 2 ст. 24), а також не відповідають нормам і стандартам ЄС у сфері прав людини, що може ускладнити процес переговорів щодо вступу України до Європейського Союзу.

Читайте також:
Білоруси і росіяни не змогли узгодити ціну на виготовлення деталей до РСЗВ Білоруси і росіяни не змогли узгодити ціну на виготовлення деталей до РСЗВ "Град", - ГУР
Ворог атакував безпілотниками Одесу і Харківщину: Хронологія подій та наслідки Ворог атакував безпілотниками Одесу і Харківщину: Хронологія подій та наслідки
Неочікувані факти про усім відомі українські казки. Розмова з філологинею Олесею Наумовською Неочікувані факти про усім відомі українські казки. Розмова з філологинею Олесею Наумовською
Виробництво боєприпасів у РФ протягом року, імовірно, досягне піку через обмеженість виробничих потужностей, - британська розвідка Виробництво боєприпасів у РФ протягом року, імовірно, досягне піку через обмеженість виробничих потужностей, - британська розвідка