USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Між Ізраїлем та ХАМАСом розпочалось чотириденне перемир'я: Країна чекає на звільнення заручників

Сьогодні планується звільнення 13 заручників, утримуваних в Газі, а потім – невизначена кількість палестинських ув'язнених з ізраїльських в'язниць
Ізраїль

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

24 листопада о 7:00 між Ізраїлем та терористичним угрупованням ХАМАС розпочалося чотириденне перемир'я, укладене за посередництва Катару. Уже є інформація, що за кілька годин до тимчасового припинення вогню в ізраїльських містах, які межують із Газою, залунали сирени. Про це інформує The Times of Israel.

Крім того, повідомлялося про інтенсивний обстріл Сектора Гази. Армія Ізраїлю намагалася продовжити свою місію проти ХАМАСу настільки, наскільки це було можливо в останні години перед паузою.

Як стверджують катарські посередники, о 16:00 буде звільнено 13 заручників, утримуваних в Газі, а потім невизначена кількість палестинських ув'язнених з ізраїльських в'язниць. Протягом наступних чотирьох днів планується звільнити щонайменше 50 жінок та дітей, водночас 190 осіб залишаться в полоні палестинських бойовиків.

Що цьому передувало

Уряд Ізраїлю погодився припинити вогонь на чотири дні в обмін на те, що бойовики ХАМАСу звільнять 50 заручників. Водночас МЗС Катару опублікувало доповнення до угоди між Ізраїлем та Сектором Гази. Так, кількість звільнених може збільшитися, а сама пауза продовжена. Катар – країна-посередник між Ізраїлем та Сектором Гази.

Напередодні міністр оборони Йоав Галант заявив, що Ізраїль посилить свої бойові дії проти ХАМАСу після короткого перемир'я. ЦАХАЛ планує воювати щонайменше два місяці.  Військовим він сказав, що під час цієї перерви у бойових діях необхідно, поповнити запаси зброї та підготуватися до продовження.

Новини за темою: ХАМАС планував масштабну війну проти Ізраїлю, готував другий масований напад, – WP

Війна в Ізраїлі

На початку жовтня бойовики ХАМАСу розпочали масштабне вторгнення до Ізраїлю. Вони вбивали та викрадали як військових, так і мирних жителів. У відповідь Ізраїль оголосив військову операцію проти бойовиків "Залізні мечі". У її рамках ЦАХАЛ розширив наземну операцію у Секторі Гази. У регіон було введено війська та техніка. За даними Сил оборони Ізраїлю, ХАМАС втратив контроль над північною частиною Сектору Гази, тому що десятки тисяч людей перейшли на південну сторону.

Згодом міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант заявив, що Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) переходить до наступного етапу наземної операції у місті Газа в Сектора Гази. За його словами, армія виявила важливі знахідки в лікарні Шифа, яку терористи ХАМАСу використовували як одну зі своїх військових баз. Відтепер ЦАХАЛ переходить до наступного етапу наземної операції в Газі, уточнив Галант.

Нагадаємо, бойовики ХАМАСу мали намір розв'язати велику війну проти Ізраїлю, про що свідчать доповіді спецслужб. За допомогою робітників із Сектору Гази, які працювали в Ізраїлі, терористична група отримувала інформацію про місця, які пізніше зазнали нападу з боку ХАМАСу.

Читайте також:
Прем'єр Ізраїлю Нетаньягу заявив про розпуск військового кабінету Прем'єр Ізраїлю Нетаньягу заявив про розпуск військового кабінету
Крим може стати непридатним для ролі плацдарму російської армії, – ISW Крим може стати непридатним для ролі плацдарму російської армії, – ISW
Білорусь таємно постачала зброю Азербайджану, попри партнерство з Вірменією по ОДКБ, – ЗМІ Білорусь таємно постачала зброю Азербайджану, попри партнерство з Вірменією по ОДКБ, – ЗМІ
Україна знаходиться на п'ятому місці в рейтингу найменш мирних країн світу Україна знаходиться на п'ятому місці в рейтингу найменш мирних країн світу