USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 4 6 8 0 (+920)
USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90

В Україні не збираються закривати Telegram, – відповідь Ткаченка

Раніше Мінкульт задумувався про регулювання Telegram
Ткаченко
Олександр Ткаченко
Джерело: відкриті джерела

В Україні не збираються закривати Telegram. Про це заявив, відповідаючи на питання журналістів, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

"Ніхто не збирається закривати Telegram", – сказав очільник МКІП.

Що було раніше?

Мінкульт задумувався про регулювання Telegram. І у відомстві хотіли знайти інструменти для "певного регулювання" діяльності Telegram-каналів. Про це заявив глава відомства, передає Інтерфакс-Україна.

"Я думаю, що час настав включати експертну оцінку того, у який спосіб має відбуватися взаємодія держави з Телеграмом", – зазначив міністр.

У чому є проблема Telegram

Закритість.

Telegram, на думку Ткаченка, створив у собі спільноту, яка закрита від суспільства. І, відповідно, не виконує закон "Про медіа". 

Нагадаємо, згідно з цим законом, інформація про власників, відкритість та певна звітність є відкритими. А Telegram-канали не дають інформацію ні про своїх власників, ні про джерела фінансування.

Податки.

Міністр культури наголосив, що часто Telegram-канали проводять збір коштів, однак невідомо, чи платять вони податки.

"Бо Телеграм-канали збирають кошти, і ми не знаємо, чи платять вони податки, – це перше питання. Друге питання – це знов-таки, з точки зору прозорості, власності, співпраці з суспільством і розуміння того, у який спосіб ця взаємодія відбувається", – уточнив глава Мінкульту.

Telegram не йде на контакт

Міністр культури розповів, що відомство запрошувало до діалогу соцмережу, однак її власники не йдуть на діалог.

"Їм це не потрібно, тому що вони перебувають повністю поза зоною регулювання. Їм це не цікаво, вони існують у своїй бульбашці. Користуючись нагодою запрошуємо їх до діалогу", – додав Ткаченко, зауваживши, що на цей момент непросто довести те, що деякі Телеграм-канали мають зв'язок зі спецслужбами РФ.

Нагадаємо, раніше ми писали, що уряди багатьох країн підозрюють TikTok у стеженні за користувачами та у можливій передачі чутливої інформації уряду Китаю.

Також стало відомо, що російські шпигунки використовують Tinder для вербування військових та політиків Німеччини.

Читайте також:
В Києві в Музейній Резиденції 29 лютого відкриється виставка В Києві в Музейній Резиденції 29 лютого відкриється виставка "Передчуття Весни"
Військовим можуть заборонити публікувати відео в соцмережах: Нардепи підтримали проєкт за основу Військовим можуть заборонити публікувати відео в соцмережах: Нардепи підтримали проєкт за основу
Вперше: В Україні з 16 березня стартує Національний тиждень читання поезії Вперше: В Україні з 16 березня стартує Національний тиждень читання поезії
Signal дозволить користувачам приховувати свій номер телефону Signal дозволить користувачам приховувати свій номер телефону