USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10
Втрати орків: 4 0 9 0 1 0 (+770)
USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10

Мінекономіки закликало деяких підприємців допомогти владнати ситуацію на кордоні з Польщею

Очільниця Мінекономіки сподівається, що ситуацію вийде владнати наступного тижня
Польський кордон
Джерело: відкриті джерела

Міністерство економіки звернулося до підприємців, які мають контрагентів у Польщі, та закликало їх вибудовувати діалог з польськими колегами, тим самим лобіюючи інтереси українських експортерів. Про це заявила перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко, передає "Укрінформ".

"Я сподіваюсь, що за рахунок тієї роботи, що проводиться з обох сторін, ми зможемо владнати цю ситуацію. Я б просила підприємців зробити наступне, якщо є контрагенти в Польщі, то треба працювати зі своїми контрагентами в тому числі. Ми долучаємо Федерацію роботодавців, Асоціацію легпрому та інші асоціації для того, щоб вони лобіювали інтереси українських експортерів, вибудовуючи діалог з польськими колегами", – сказала чиновниця. 

Водночас вона висловила сподівання, що ця ситуація вирішиться в наступні тижні.

Нагадаємо

З 6 листопада на польсько-українському кордоні триває акція протесту. Перевізники заблокували в'їзд в Україну на переходах, водіям доводиться чекати проїзду кілька днів. 

Черги транспортних засобів на кордоні викликані протестом, у тому числі польських перевізників, які не пропускають вантажівки на переходах у "Корчовій" і "Дорогуську".

Мітингувальники, зокрема, вимагають запровадження комерційних дозволів для українських компаній на перевезення вантажів, за винятком гуманітарної допомоги та товарів для української армії, призупинення дії ліцензій для компаній, які були створені після початку війни в Україні, та їх перевірка.

Крім того, перевізники Словаччини погрожують заблокувати рух вантажівок на кордоні з Україною з 1 грудня. І мають намір перекрити пункт пропуску "Вишнє Нємецке – Ужгород".

Президент Асоціації українських банків (АУБ) Андрій Дубас в ефірі UWN припустив, що через ситуацію, яка склалася на польсько-українському кордоні, в Україні, скоріше за все, почнуть зростати ціни.

Читайте також:
Угоди поки не буде: Польща й Україна не домовилися про імпорт аграрної продукції Угоди поки не буде: Польща й Україна не домовилися про імпорт аграрної продукції
Протести на польсько-українському кордоні: Які кроки роблять уряди двох країн задля вирішення конфлікту Протести на польсько-українському кордоні: Які кроки роблять уряди двох країн задля вирішення конфлікту
РФ намагатиметься посварити Україну та Польщу, – ексрадник міністра МВС РФ намагатиметься посварити Україну та Польщу, – ексрадник міністра МВС
У Польщі не прийняли пропозицію Зеленського про зустріч на кордоні і назвали свою дату переговорів У Польщі не прийняли пропозицію Зеленського про зустріч на кордоні і назвали свою дату переговорів