USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95
Втрати орків: 4 6 1 0 6 0 (+800)
USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95

Марокко допомагає Росії ухилятися від санкцій, – NYT

Туреччина і Марроко допомагають РФ обходити санкції
Порт Марокко
Порт Марокоо
Джерело: відкриті джерела

Російська влада і компанії об'єдналися і звернулися до Марокко і Туреччини для використання їхніх портів в ухиленні від санкцій проти РФ. Про це повідомляє The New York Times.

"Російська влада і компанії об'єдналися, використовували мережу посередників, зокрема в Китаї, і маскували свою діяльність через підставні компанії, згідно з електронними листами російського уряду, що просочилися, торговельними документами і записами онлайн-розмов між російськими інженерами", – пише видання.

Росія також звернулася до країн, які зайняли нейтральну позицію у війні в Україні, як-от Марокко і Туреччина, і використовували порти для отримання товарів із глобальних центрів виробництва технологій, які потім поміщають на інші кораблі, що прямують до РФ.

Такий процес відомий як перевалка. Потім заборонену технічну продукцію можна було купити у відомих постачальників і на зручних сайтах електронної комерції, таких як Nag.

Новини за темою: США та Британія ввели нові санкції проти Росії за кібершпигутство – це люди, пов'язані із ФСБ

Як росіянам вдається обходити санкції

Незабаром після того, як Росія вторглася в Україну торік, інженерам російської телекомунікаційної компанії Convex знадобилося знайти американське обладнання для передавання даних для розвідувальної служби країни. Однак після того, як західні країни ввели нові торговельні обмеження щодо Росії, нічого не надходило. Співробітники Convex незабаром знайшли рішення

У той час як американський постачальник технологій Cisco 3 березня 2022 року припинив продажі в Росію, інженери Convex легко отримали необхідне їм обладнання Cisco через маловідомий російський сайт електронної комерції під назвою Nag, який обійшов міжнародні торговельні обмеження, купивши американське обладнання через мережу постачальників у Китаї.

Новини за темою: Зеленський підписав указ про нові санкції РНБО проти Росії

Росія без проблем купує західну електроніку

З моменту початку війни в Україні Росія в основному продовжувала отримувати технології, необхідні їй для підтримки роботи своєї економіки. Після того як експортні обмеження і корпоративні заборони спочатку призвели до збоїв у торгівлі, російські постачальники знайшли лазівки і почали шукати обхідні шляхи.

Майже жодне комерційне обладнання, включно з базовим телекомунікаційним устаткуванням, обладнанням для спостереження, мікрочіпами для сучасних обчислень і систем озброєння, а також дронам, не стало надто важко придбати.

Нагадаємо, західні санкції стосовно експорту російської нафти не можуть позбавити Кремль доходів для фінансування війни в Україні. Це означає, що ці заходи не досягають своїх основних цілей.

Раніше ми повідомляли, підрядники підприємств, які виготовляють найнебезпечнішу з керованих російських ракет "Кинджал", досі уникають західних санкцій і отримують необхідні для роботи товари з Європи.

Читайте також:
США готують санкції проти китайських банків за допомогу Росії, - ЗМІ США готують санкції проти китайських банків за допомогу Росії, - ЗМІ
Росіяни модернізують Росіяни модернізують "Шахеди" та нарощують темпи їхнього виробництва
Велика Британія виділить Україні найбільший в історії пакет військової допомоги Велика Британія виділить Україні найбільший в історії пакет військової допомоги
МЗС наказало припинити усі консульські дії щодо українців призовного віку МЗС наказало припинити усі консульські дії щодо українців призовного віку