USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25
Втрати орків: 5 2 9 7 5 0 (+1130)
USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25

Майже 60 компаній, що належали підсанкційним особам, перейшли у власність України

Засновники мали тісні звʼязки з агресором або підтримували війну в України
санкції

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

58 компаній, що належали підсанкційним особам, перейшли у власність України від початку повномасштабного вторгнення. З них лише 13 бізнесів належали росіянам. У решти 45 компаній засновники мали тісні звʼязки з агресором або підтримували війну в України. Про це пише Опендатабот.

До списку увійшли:
ТОВ "ВСМПО ТИТАН Україна"
ТОВ "Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат"
ТОВ "Тай-Мінералс"
ТОВ "Інвестагро"
АТ "Український науково-дослідний проєктно-конструкторський інститут трансформаторобудування"
ТОВ "ЗТЗ-Сервіс"
ТОВ "Електрозавод-Віт"
ТОВ "Смарт Діджитал Солюшнс"
ТОВ "ІТМ-Україна"
ТОВ "Клуб Сковорода"
ТОВ "СТАВ-2003"
ТОВ "БЕБКО-АВТО"
ТОВ "Танталіт"
ТОВ "Дом Лесника"
ТОВ "Авангард-Віларті"
ТОВ "Інвестиційний союз "Либідь"
ПрАТ "Каштан"
ПрАТ "ДЕЛЬТА-СЕРВІС"
ПрАТ "Проектно-будівельна фірма "Херсонбуд"
ПрАТ "Пентопак"
ДП "АТЛАНТІС – ПАК УКРАЇНА"
ТОВ "АЕРОК"
ТОВ "Мотордеталь-Конотоп"
ТОВ "Миколаївський глиноземний завод"
ТОВ "Компанія "Алюміній України"
ТОВ "Гуардон України"
ТОВ "Глухівський кар’єр кварцитів"
ТОВ "Сервісний центр "Металург"
ТОВ "Час ІТ"
ТОВ "Охорона МГЗ"
ТОВ "Центр обліку Миколаїв"
Миколаївський благодійний фонд "Центр соціальних програм"
ТОВ "Запоріжалюмінторг"
АТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат"
АТ "Перший інвестиційний банк"
ТОВ "ВЕТЗАХИСТ
ТОВ "ВІК "СФЕРА"
ТОВ "СХІДРЕСУРСБУД
ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕКСПЕРТНА КОМПАНІЯ"
ТОВ "ЛУКРУМ-ПРОМ"
ТОВ "НОВА ОЦІНКА ПЛЮС"
ПАТ "Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках"
ТОВ "ДОНМЕДКОМ"
ПП "Блік"
ПП "Сова-КБ"
ТОВ "МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ АВТОГІДРОАГРЕГАТ"
ПП "РЕКЛАМНА АГЕНЦІЯ "БРІЗ"
ТОВ "БАСТІОН М-70"
ТОВ "ЛІГІОН"
ТОВ "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "МТВ-ПЛЮС"
ТОВ "АКВАБІОМ"
ТОВ "МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ПІДШИПНИКІВ КОВЗАННЯ"
ПрАТ "ДИТЯЧИЙ ЗАКЛАД ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ "САЛЮТ"
ТОВ "ПРОМО. ЮЕЙ"
ТОВ "АВІАЦІЙНА ГРУПА"
ТОВ "Альянс Холдинг"
ТОВ Нафтова компанія "Альянс-Україна"
ТОВ "КОНКА".

Як проходив процес вилучення майна

Всі ці компанії було вилучено у власність України за допомогою внутрішніх обмежень. Сам по собі процес вилучення майна підсанкційних осіб доволі складний: спочатку РНБО має прийняти рішення про застосування обмежень до конкретної людини, яке вводиться в дію указом президента України. Якщо санкція містить блокування активів, то Міністерство юстиції України звертається до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) із заявою про стягнення активів підсанкційної особи в дохід держави. У цьому випадку держава може стягнути не лише активи, які прямо належать цій людині, але й ті, якими вона може розпоряджатися через інших осіб.

Заступник міністра юстиції України Інна Богатих зазначила, що механізм стягнення, який використовує Україна, є унікальним у світовій практиці. У таких справах важливо йти з дотриманням міжнародних норм та національних вимог законодавства, аби рішення не були оскаржені в міжнародних судах.

Складним є й сам процес доведення зв’язків підсанкційної особи з конкретними активами. Адже зазвичай у таких випадках роблять все можливе, щоб максимально "замаскувати" активи, й використовують для цього щоразу все більш креативні способи.

"Процес збору доказів та подання позовів є непростим. Розгляд позовних заяв на практиці також є тривалим процесом. До прикладу, наразі маємо у роботі справу, щодо якої вже відбулось 38 судових засідань. Лише позовна заява Мін’юсту з додатками складається з 45 томів. Натомість загальна кількість томів, які наразі перебувають на розгляді в суді, вже більше 150 – з урахування доказів, що подали всі учасники процесу. Від початку повномасштабного вторгнення Міністерство юстиції України подало 48 позовних заяв. З них 40 вже задоволено на користь держави, а рішення по одній справі поки не набрало законної сили. Ще сім подібних справ наразі знаходяться на судовому розгляді. Ще сім справ за позовами Мін’юсту наразі знаходяться на розгляді ВАКС та Апеляційної палати ВАКС. Загалом можна сказати, що 98% позовних вимог, заявлених щодо стягнення активів, судом задовольняється", – заявила Інна Богатих.

Нещодавно президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти 68 юридичних і двох фізичних осіб. Йдеться зокрема про низку російських медіа та компаній, у тому числі із тимчасово окупованого Криму.

Наприкінці минулого року президент Володимир Зеленський ввів у дію ще два рішення Ради національної безпеки України щодо запровадження нових економічних санкцій.

Серед 43-х осіб, які відтепер в чорному списку, окрім росіян є також люди, які мають ще й громадянство (окрім РФ) України та Латвії. Обмеження також введені проти 119 компаній – здебільшого з території РФ, але є й ТОВ "Автодель ГАЗ", яке працює у Криму.

Іншим указом Зеленський ввів обмеження проти восьми осіб (серед яких громадяни Кіпру, України та Росії) й 15 компаній, серед яких половина з окупованого Криму. Підсанкційним особам блокують активи на території України, припиняють торгівельні операції та транзит ресурсів країною, анулюються ліцензії тощо.

Читайте також:
Німецькі компанії допомагають росіянам виробляти Німецькі компанії допомагають росіянам виробляти "Шахеди", – розслідування
G7 посилить санкції проти нафтового флоту РФ, енергетики та торгівлі металами G7 посилить санкції проти нафтового флоту РФ, енергетики та торгівлі металами
США розширили санкції проти РФ, зокрема проти Мосбіржі. Курс валют сильно стрибнув, але чи вплине це на економіку довгостроково? США розширили санкції проти РФ, зокрема проти Мосбіржі. Курс валют сильно стрибнув, але чи вплине це на економіку довгостроково?
Конгрес США проголосував за санкції проти Міжнародного кримінального суду Конгрес США проголосував за санкції проти Міжнародного кримінального суду