USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80
Втрати орків: 5 5 6 6 5 0 (+1030)
USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80

Рада ЄС схвалила 14-й пакет санкцій проти РФ: До списку потрапили 116 фізичних і юридичних осіб

Зокрема Євросоюз заборонить послуги з перевантаження російського скрапленого природного газу на своїй території
Санкції Росія
Джерело: відкриті джерела

Рада Європейського Союзу ухвалила 14-й пакет економічних та індивідуальних санкцій проти Росії за повномасштабне вторгнення в Україну. Про це йдеться на сайті Євроради.

Нові обмеження спрямовані на економічний, енергетичний, фінансовий сектори РФ, а також ще більше ускладнюють обхід штрафних заходів ЄС.

Пакет включає обмеження щодо ще 116 фізичних і юридичних осіб, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак уже подякував союзникам за рішення.

Деталі

Так, Рада ЄС запроваджує заборону на перевалку російського СПГ в ЄС для подальшого відправлення в треті країни. Обмеження стосується як перевалки з судна на судно, так і з судна на берег. При цьому заборона не поширюється на імпорт СПГ у сам ЄС.

Крім того, заборонено нові інвестиції в СПГ-проєкти в Росії, такі як "Арктик СПГ 2" і "Мурманськ СПГ". Обмежено надання товарів, технологій і послуг для цих проєктів.

Також запроваджено обмеження на імпорт російського СПГ через термінали ЄС, не підключені до газової системи.

Що стосується боротьби з обходом санкцій, то ЄС зобов'яже компанії нести відповідальність за дії дочірніх підприємств у третіх країнах, якщо ті допомагають обходити санкції. Також буде обмежено реекспорт до Росії військової техніки, виробленої в ЄС

Фінансова складова пакета санкцій полягає в тому, що європейським компаніям, які діють за межами РФ, заборонено підключатися до російської альтернативи SWIFT – Системи передачі фінансових повідомлень (СПФС). До того ж заборонено операції з цільовими кредитно-фінансовими установами та постачальниками криптоактивів, створеними за межами ЄС.

Крім того, сьогоднішнє рішення розширює список заборонених товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки: до нього додали певні верстати та деякі "всюдиходи".

Євросоюз також запровадив додаткові обмеження на експорт товарів, які, зокрема, сприяють посиленню російського промислового потенціалу (наприклад, хімічні речовини, включно з марганцевими рудами та сполуками рідкісноземельних металів, пластмаси, землерийну техніку, монітори й електрообладнання), а також додаткові обмеження на імпорт гелію з Росії.

Раніше ми писали, що посли Європейського Союзу погодили 14-й пакет обмежень щодо РФ у відповідь на агресію проти України. Тоді ж Бельгія заявила, що цей пакет максимізує вплив існуючих санкцій шляхом усунення лазівок.

Крім того, у ЄС підготували чорний список із понад 50 компаній з-за меж Євросоюзу, які підпадають під торгові обмеження. Вони забезпечують Росію західними компонентами та допомагають обходити обмеження.

До санкційного списку планували додати і російську співачку Поліну Гагаріну, засновника "Російської мідної компанії" Ігоря Алтушкіна, бізнесмена Романа Троценка, президента "Балтики" Таймураза Боллоєва та інших.

 
 
Читайте також:
Росія заявляє, що Україна готує підрив дніпровських дамб, щоб звинуватити РФ: В українському МЗС відповіли Росія заявляє, що Україна готує підрив дніпровських дамб, щоб звинуватити РФ: В українському МЗС відповіли
Оформити статус УБД можна буде на порталі Дія Оформити статус УБД можна буде на порталі Дія
Після заборони США бити по РФ їхньою зброєю, ЄС оголосив про розробку власної ракети Після заборони США бити по РФ їхньою зброєю, ЄС оголосив про розробку власної ракети
Корпус Корпус "Охматдиту", куди прилетіла російська ракета, не підлягає відновленню, його знесуть, – МОЗ