До сфери управління Міністерства оборони України вдалося повернути розташований поблизу Одеси майновий комплекс, незаконно виведений свого часу з володіння відомства. Про це поінформували в пресслужбі відомства.
"Протиправно вилучений з державної власності цілісний майновий комплекс загальною площею близько 8 тис. квадратних метрів, який розташований на 16 га в Одеській області, повернули до сфери управління Міноборони України", – йдеться у повідомленні.
За даними Міноборони, керівники приватних структур та посадові особи державного підприємства із залученням приватних нотаріусів організували схему для виведення з володіння відомства нерухомого майна та земель.
Ділки багато разів перепродавали держмайно, що дозволяло їм зберігати його у своїй власності й уникати судового рішення на користь оборонного відомства.
"Правоохоронці наразі опрацьовують питання притягнення причетних до відповідальності. Тепер Міноборони використовуватиме повернуті фонди для потреб оборони", – зазначили в міністерстві.
Розкрадання майна Міноборони
У Греції затримали громадянина України, якого підозрюють у незаконному заволодінні 43 млн гривень Міністерства оборони. Про це інформує Офіс генерального прокурора України.
За даними слідства, підозрюваний у змові з іншими особами заволодів коштами, які товариство з обмеженою відповідальністю отримало як попередню оплату за договорами, укладеними з Міноборони на закупівлю товарів військового призначення.
"Після того кошти перерахували на рахунки ФОПів за нібито надання робіт та послуг. Злочин було вчинено у період із 2 березня по 10 травня 2022 року. Тоді підозрюваний перебував на посаді директора компанії", – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід для колишнього народного депутата Максима Микитася, підозрюваного в заволодінні понад 307 мільйонів гривень коштів Міністерства оборони України, у вигляді домашнього арешту. За даними слідства, у 2018 році Міноборони уклало контракт на будівництво захищених складів зберігання ракет і боєприпасів ЗСУ. Збудувати їх мали до 2021 року, а загальна сума орієнтовно складала 3 мільярди гривень.
Новини за темою: Зникнення грошей на зброю: У Боснії і Герцеговині розслідують ймовірну купівлю заводу за кошти Міноборони України
Відзначимо, бюджет Міністерства оборони України на наступний рік умовно можна розбити на три великих пакети. Це – підхід країн НАТО, за яким вони категоризують свої оборонні видатки. Про це повідомив заступник міністра оборони Юрій Джигир в ефірі телемарафону "Єдині новини".
Джигир нагадав, що на Міноборони у наступному році виділили 1,16 трильйона гривень.