USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 7 8 3 0 (+870)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Литва виділяє 5 млн євро на відбудову шкіл і дитсадків в Україні

Зокрема, на ці кошти встановлюватимуть укриття
школа війна

Зруйнована українська школа

Джерело: відкриті джерела

Литва виділяє 5 млн євро на відбудову шкіл і дитячих садків в Україні. Про це заявив міністр фінансів Гінтаре Скайсте, пише LRT.

За його словами, оскільки підтримка України Сполученими Штатами Америки зривається, Європейський Союз не може зволікати. А повинен надати військову та фінансову підтримку Україні.

"Цього тижня Литва повідомила, що сприятиме чеській ініціативі, спільно закуповуючи боєприпаси для українських військових. Також оголосили про виділення 5 мільйонів євро для реконструкції та адаптації зруйнованих шкіл і дитячих садків в Україні шляхом встановлення в них укриттів", – зазначив Скайсте.

Під час візиту в Україну міністр відвідав дитячий садок в Ірпені, який відбудували за литовські гроші. Заклад обладнаний сховищами, що відповідає вимогам безпеки.

Кожна сьома школа в Україні пошкоджена через війну

Внаслідок війни в Україні повністю зруйновані майже 400 закладів освіти. Пошкоджень зазнала кожна сьома школа (станом на лютий 2024 року, – ред.).

Про це під час форуму "Україна. Рік 2024" розповів заступник міністра освіти та науки Євген Кудрявець.

"Понад 3,5 тисячі закладів освіти зазнали тих чи інших руйнувань, майже 400 – повністю зруйновані", – зазначив Кудрявець.

За словами посадовця, Світовий банк оцінює вартість відновлення освітньої інфраструктури України майже у 14 мільярдів доларів.

Водночас частина пошкоджених закладів відновленню не підлягає. Заступник міністра зауважив, що руйнування освітньої інфраструктури порушує доступ дітей і молоді до освіти. Це впливає на якість навчання, їхню соціалізацію й інтегрованість у суспільство.

Нагадаємо, ще влітку минулого року було зруйновано 180 шкіл. Водночас загальні непрямі втрати сфери культури, релігії, туризму і спорту внаслідок агресії РФ перевищили 10,8 млрд доларів. 

Читайте також:
"Редіс" Прокопенко закликав прибрати "Азов" з "чорних списків", щоб бригада почала отримувати зброю зі США
Нідерланди виділяють понад 200 млн євро на ППО та боєприпаси для України Нідерланди виділяють понад 200 млн євро на ППО та боєприпаси для України
Україна розслідує майже 4 тисячі злочинів, вчинених військовими РФ проти дітей, - Лубінець Україна розслідує майже 4 тисячі злочинів, вчинених військовими РФ проти дітей, - Лубінець
ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії