USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 6 8 9 8 0 (+1220)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

Кожна сьома школа в Україні пошкоджена через війну

Світовий банк оцінює вартість відновлення освітньої інфраструктури України майже у 14 мільярдів доларів
Зруйнована школа
Зруйнована школа в Харкові
Джерело: Олег Синєгубов

Внаслідок війни в Україні повністю зруйновані майже 400 закладів освіти. Пошкоджень зазнала кожна сьома школа. Про це під час форуму "Україна. Рік 2024" розповів заступник міністра освіти та науки Євген Кудрявець.

"Кожна сьома школа в Україні на сьогодні пошкоджена внаслідок повномасштабного вторгнення. Понад 3,5 тисячі закладів освіти зазнали тих чи інших руйнувань, майже 400 – повністю зруйновані", – зазначив Кудрявець.

За його словами, Світовий банк оцінює вартість відновлення освітньої інфраструктури України майже у 14 мільярдів доларів. Водночас частина пошкоджених закладів відновленню не підлягає. Як наголосив заступник міністра, руйнування освітньої інфраструктури порушує доступ дітей і молоді до освіти. Це впливає на якість навчання, їхню соціалізацію й інтегрованість у суспільство.

"Майже мільйон дітей перебувають на дистанційному навчанні, коли вони взагалі не можуть мати персональної комунікації, соціалізації зі своїми друзями та вчителями. Ще мільйон мають доступ до змішаної форми навчання. Це означає, що вони не можуть постійно навчатися вживу, але мають можливість іноді відвідувати школу", – розповів Кудрявець.

Ще влітку минулого року було зруйновано 180 шкіл. Водночас загальні непрямі втрати сфери культури, релігії, туризму і спорту внаслідок агресії РФ перевищили 10,8 млрд доларів. 

За словами релігієзнавця, керівника проєкту "Релігія у вогні" Руслана Халікова, під снаряди російських окупантів потрапили понад 100 релігійних споруд у Донецькій області, більше ніж 80 – у Київській, в Луганській та Харківській областях – понад 60 релігійних споруд, в Херсонській – більше ніж 55, в Запорізькій – понад 30. А в Сумській, Чернігівській, Миколаївській, Дніпропетровській областях – десятки релігійних споруд було пошкоджено або зруйновано внаслідок бойових дій.

Читайте також:
Boeing і Boeing і "Антонов" підписали попередню угоду щодо виробництва безпілотників
Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси
На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів