USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80
Втрати орків: 5 5 6 6 5 0 (+1030)
USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80

Куйбишевський нафтопереробний завод у Росії зупинився після атаки дронів, – Reuters

За підрахунками Reuters, внаслідок атак безпілотників було зупинено близько 14% російських нафтопереробних потужностей
Куйбишевський НПЗ
Наслідки атаки на Куйбишевський НПЗ
Джерело: Facebook

Російський Куйбишевський нафтопереробний завод, що поблизу міста Самара на Волзі зупинив все виробництво після пошкоджень в результаті атаки українського безпілотника минулого тижня. Про це із посиланням на два джерела в галузі повідомляє Reuters.

Зазначається, що раніше на цьому тижні джерела в галузі повідомили про те, що Куйбишевський НПЗ, що належить "Роснафті", зупинив CDU-5, одну з двох установок первинної переробки, вивівши з ладу половину своєї потужності. Одне з джерел повідомило, що CDU-4 не постраждав від атаки дрона, але через технічний зв'язок із пошкодженим CDU-5 не зміг працювати без нього.

Як зазначають автори, зупинка додає труднощів російському нафтопереробному сектору, оскільки потреба в екстреному ремонті після численних атак безпілотників призвела до ускладнення поставок нафтопродуктів.

"За підрахунками Reuters, близько 14% російських нафтопереробних потужностей було зупинено внаслідок атак безпілотників, у тому числі в Куйбишеві, і цього місяця країна збільшила імпорт бензину із сусідньої Білорусі, щоб вирішити проблему можливого дефіциту палива", – кажуть у виданні.

Росія також заборонила експорт бензину на шість місяців, починаючи з 1 березня, щоб запобігти різкому зростанню внутрішніх цін на пальне.

Проте труднощі російських НПЗ дещо полегшилися, повідомили Reuters три джерела, оскільки відновилася робота на одному з агрегатів Рязанського нафтопереробного заводу, який набагато більший за Куйбишевський НПЗ.

Атаки на російські НПЗ

Нагадаємо, в середині березня українські безпілотники атакували нафтохімічне підприємство "Перший Завод" у Калузькій області РФ, що займається переробкою нафти. Це була операція ГУР МО.

Також дрони СБУ атакували одразу три нафтопереробні заводи в Росії: в Рязані, Кстово Нижегородської області та Кірішах Ленінградської області. Пілотаж виконав далекобійний БпЛА "Лютий".

Згодом повідомлялося, що найбільша нафтопереробна компанія РФ "Роснєфть" зменшила свої потужності на 12,65% станом на початок березня порівняно із січнем цього року. Це напряму пов'язано з атаками дронів на російські НПЗ. 

Також Росстат констатував обвальне падіння виробництва бензину після ударів по російських НПЗ.

Читайте також:
Один удар коштуватиме 1,5 долара: Південна Корея першою у світі збиватиме дрони лазерною зброєю Один удар коштуватиме 1,5 долара: Південна Корея першою у світі збиватиме дрони лазерною зброєю
Російська ракета Х-101, яка вдарила по Російська ракета Х-101, яка вдарила по "Охматдиту", містила західні компоненти, – ЗМІ
Війна в Україні може тривати ще три-чотири роки, – чиновник НАТО Війна в Україні може тривати ще три-чотири роки, – чиновник НАТО
РФ не вистачає військ та боєприпасів для великого наступу, – Reuters РФ не вистачає військ та боєприпасів для великого наступу, – Reuters