USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10
Втрати орків: 4 0 9 0 1 0 (+770)
USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10

Створення Національного меморіального кладовища: Рада перенесла місце

Меморіальний комплекс включатиме військове кладовище, музейний комплекс, ритуальну будівлю та інші необхідні споруди для організації почесних поховань
цвинтар кладовище
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Верховна Рада перенесла місце для створення Національного військового меморіального кладовища з Биківні до Гатного Фастівського району Київщини. "За" проголосували 303 народних депутати.

Місцезнаходженням Національного військового меморіального кладовища буде Гатненська сільська територіальна громада Фастівського району Київської області на земельних ділянках площею 258,7 га і 7,9 га.

Меморіальний комплекс включатиме військове кладовище, музейний комплекс, ритуальну будівлю та інші необхідні споруди для організації почесних поховань. На Національному військовому меморіальному кладовищі будуть поховані українські Герої, які ціною власного життя боронили незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Поховання почнеться вже цього року

Першу чергу Національного військового меморіального кладовища заплановано ввести в експлуатацію до кінця 2023 року. Про це раніше розповідав перший заступник міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

Будівництво меморіалу буде розбите на кілька черг.

Скільки коштів передбачено на Військове меморіальне кладовище

Державним бюджетом України у 2023 році передбачено 65,4 млн гривень на будівництво Національного військового меморіального кладовища. Всі виконавці робіт із проєктування і будівництва будуть визначені через Prozorro. Наразі вже оголошено процедуру торгів на розробку ескізного проєкту Національного військового меморіального кладовища. Усі бажаючі проєктувальники, які мають відповідну кваліфікацію, можуть взяти участь у цих торгах, повідомив перший заступник міністра у справах ветеранів України.

Передісторія

Кабінет міністрів у жовтні 2022 року схвалив створення Міністерством у справах ветеранів державної установи "Національне військове меморіальне кладовище".

Пізніше департаменту містобудування та архітектури Київської міської адміністрації було доручено розробити детальний план території для розміщення Національного військового меморіального кладовища на території урочища Лиса гора. У листопаді 2022 року природоохоронна організація "Київський еколого-культурний центр" запропонувала п'ять вільних ділянок землі для розміщення Національного військового меморіального кладовища замість урочища Лиса гора.

У березні 2023 року Мінветеранів і Мінкультури запропонували створити Національне військове меморіальне кладовище біля заповідника "Биківнянські могили" в Києві.

18 серпня в заповіднику "Биківнянські могили" заявили, що Національне військове меморіальне кладовище неможливо збудувати в Биківнянському лісі в стислі терміни, а в Українському інституті національної пам'яті повідомили, що розміщення Національного військового меморіального кладовища поруч із Південним кладовищем Києва має прискорити його будівництво.

19 серпня прем'єр-міністр Денис Шмигаль уточнив, що уряд прискорить терміни проєктування Національного військового меморіального кладовища.

Читайте також:
Рада ухвалила євроінтеграційний закон про лобізм Рада ухвалила євроінтеграційний закон про лобізм
Кабмін затвердив порядок використання коштів для будівництва військового кладовища Кабмін затвердив порядок використання коштів для будівництва військового кладовища
Парламентський комітет підтримав перейменування Новомосковська, Южноукраїнська та ще 26 населених пунктів Парламентський комітет підтримав перейменування Новомосковська, Южноукраїнська та ще 26 населених пунктів
Військовим можуть заборонити публікувати відео в соцмережах: Нардепи підтримали проєкт за основу Військовим можуть заборонити публікувати відео в соцмережах: Нардепи підтримали проєкт за основу