USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 7 9 5 0 (+1150)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

Канада передала Україні проєкт угоди про "безпекові запевнення": Документ перебуває в Офісі президента

Документ можуть погодити вже за кілька тижнів
Наталка Цмоць
Наталка Цмоць
Джерело: Вікіпедія

Канада підготувала та передала Україні проєкт безпекової угоди. Зараз документ перебуває в Офісі президента України на узгодженні. Про це повідомила посолка Канади в Україні Наталка Цмоць в інтерв'ю "Європейській правді".

"Я дуже рада вам повідомити, що в п’ятницю, 12 січня, Канада вислала заступнику керівника Офісу президента Ігореві Жовкві копію угоди, щоб розпочати детальніші переговори, аби за кілька тижнів завершити переговори між Канадою та Україною", – сказала вона.

Цмоць нагадала, що премʼєр-міністр Джастін Трюдо запевнив президента Володимира Зеленського під час його візиту у вересні минулого року, що Канада зобов’язується надавати багаторічну підтримку і хоче це "унормувати" та переконатися, що Україна відчуває "передбачуваність підтримки".

При цьому вона зазначила, що йдеться не про "гарантії", а про "запевнення" у сфері безпеки. За словами Цмоць, такий підхід є спільним для всіх країн G7.

"Ми хочемо підготувати таку безпекову угоду, яку зможемо швидко надати Україні, щоб ми могли оголосити, що є угода між двома країнами. Ми вже довели, що Канада підтримує Україну. Тож у цій угоді буде те, що Канада вже робить", – додала Цмоць.

Нагадаємо, що 12 січня президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Британії Ріші Сунак підписали двосторонню угоду про безпеку. Зокрема, в документі є пункти, які мають допомогти Україні на випадок нового нападу окупантів.

Читайте також:
Атака України на Mail.ru: Росія пересилає через пошту військову документацію, – експерт Атака України на Mail.ru: Росія пересилає через пошту військову документацію, – експерт
Україна уклала вже п'ять міжнародних договорів про виробництво зброї Україна уклала вже п'ять міжнародних договорів про виробництво зброї
Україна стала повноцінним сороковим членом ENTSO-E європейської мережі енергосистем, – Шмигаль Україна стала повноцінним сороковим членом ENTSO-E європейської мережі енергосистем, – Шмигаль
Адвокати українських топкорупціонерів апелюють до можливості порушення прав людини після екстрадиції: У Мін'юсті зробили кілька спецкамер у різних СІЗО Адвокати українських топкорупціонерів апелюють до можливості порушення прав людини після екстрадиції: У Мін'юсті зробили кілька спецкамер у різних СІЗО