Радник Білого дому з комунікацій у сфері нацбезпеки Сполучених Штатів Америки Джон Кірбі заявив, думка про те, що Україна за допомогою ATACMS зможе вразити більшість військової авіації на території Росії, є помилковою. Про це він сказав під час брифінгу, передає "Голос Америки".
"У нашій політиці щодо ударів у глиб Росії та по території Росії нічого не змінилося. Я також вважаю важливим зазначити, якщо можна, що 90% літаків, які Росія використовує для керованих авіабомб і ракетних ударів дальньої дії, ми підрахували, це – 90% з них розташовані за межами 300 кілометрів від українського кордону, глибоко всередині Росії", – розповів він.
При цьому Кірбі зазначив, що США продовжують працювати над посиленням української ППО.
"Те, що робить Путін, – він завдає ударів по цивільній інфраструктурі, намагається, особливо напередодні зими, вивести з ладу енергетичні мережі. Це огидно. На жаль, це його метод. Це не щось нове, чого він не робив раніше", – констатував радник Білого дому.
Саме тому протиповітряна оборона продовжує залишатися важливою темою в американських пакетах безпеки.
Як відомо, Україна вже тривалий час просить у Сполучених Штатів дати дозвіл на удари далекобійними ракетами по території Росії. Зокрема, пріоритетними цілями для українців є російські аеродроми, звідки злітають бомбардувальники, які обстрілюють прикордонні регіони, зокрема з такими містами, як Харків, Суми та Чернігів.
Проте, як стверджували аналітики ISW, ракети ATACMS, які надійшли на озброєння ЗСУ від США, можуть послабити логістику російських окупантів, а також розбити аеродроми та військові склади на території РФ. Але для України вони матимуть оперативне значення за умови посилення цих ударів наземними операціями.
До того ж нещодавно Україна відправила Сполученим Штатам Америки для схвалення список об'єктів на території Росії, які ЗСУ хочуть атакувати ракетами ATACMS.