USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 4 6 8 0 (+920)
USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90

Ізраїль і Єгипет не дали дозволу на евакуацію 29 українців із Гази, – посол

Причини відмови полягали в "певних питаннях безпеки щодо цих осіб"
Сектор Гази

Ситуація в Секторі Гази

Джерело: The Associated Press

Служби безпеки Ізраїлю та Єгипту не дозволили евакуювати 29 громадян України, яких до списків на евакуацію подали в посольстві України в Ізраїлі, повідомив посол Євген Корнійчук у коментарі "Радіо Свобода".

"Якщо бути відвертим, то охочі (евакуюватися ще, – ред.) є, але можливості немає, оскільки з тих списків, які ми подавали, частині людей відмовили компетентні органи Ізраїлю та Єгипту. Нам відмовили у виїзді 29 громадянам з усього списку, який ми представляли", – сказав він.

За його словами, причини такої відмови, очевидно, полягають у "певних питаннях безпеки щодо цих осіб".

Водночас він зазначив, що в окремих випадках посольству вдавалося все ж таки отримати дозвіл на евакуацію щодо людей, яким спочатку відмовили, – щодо них проводили додаткові заходи під час перебування на території Єгипту: "їх допитували, проводили слідчі дії, і їх відпускали".

Раніше посол розповідав, що ізраїльські спецслужби перевіряли списки на евакуацію, щоб виявити наближених до угруповання ХАМАС.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Міністерство зовнішніх справ та інші відомства готують евакуацію українців із Сектора Гази після того, як єгипетська влада дозволила виїзд на свою територію через КПП "Рафах".

На той момент у списку охочих виїхати з Гази було 358 українців – здебільшого жінки та діти. 

Пізніше Україні вдалося евакуювати деяких громадян України.

Читайте також:
Від початку широкомасштабного вторгнення евакуаційні поїзди Від початку широкомасштабного вторгнення евакуаційні поїзди "Укрзалізниці" евакуювали понад 4 млн громадян
Радбез ООН потребує серйозної реформи, – Гутерреш Радбез ООН потребує серйозної реформи, – Гутерреш
На той момент єдність була в кожному сантиметрі України, – політолог про перші дні великої війни На той момент єдність була в кожному сантиметрі України, – політолог про перші дні великої війни
Спілкування українською: За два роки волонтери організували сотні мовних курсів Спілкування українською: За два роки волонтери організували сотні мовних курсів